Цими вихідними полтавців знайомили з історією архітектури рідного міста

Цими вихідними полтавців знайомили з історією архітектури рідного міста. Тематичну пішохідну екскурсію влаштували в рамках проекту «Таємнича Полтава». Участь у ній взяли понад 40 осіб. Більше про цей проект – у наступному сюжеті.

Минулий вікенд більше чотирьох десятків полтавців вирішили провести не лише цікаво, а й з користю. Із цією метою приєдналися до пішохідної екскурсії містом.

/Інна Кузьменко, учасниця екскурсії
Багато про місто я не знаю. Я проживаю тут, але історію хочу дізнатися більше/

Зібрав цих людей разом проект «Таємнича Полтава». Його організатори упродовж року щомісяця влаштовують пізнавальні мандрівки рідним містом. Маршрути можуть пропонувати самі полтавці.

/Ольга Влох, керівник проекту «Таємнича Полтава»
Безкоштовна в них участь організації. Але якщо йдемо у музей і там платний вхід, то ми ж не можемо це компенсувати, учасники платять за вхід, якщо треба послуги екскурсовода або екскурсії містом, ми замовляємо, платимо за послуги екскурсовода/

Кожного разу організатори обирають нову тему для екскурсій. Цими вихідними її присвятили маловідомим фактам з історії зведення визначних споруд міста.

/Мєрдан Розиєв, учасник екскурсії
У кожному місті, у кожній державі є свої таємниці архітектури. Історії дізнатися більше про полтавські архітектурні споруди, про історичні місця, які є. Чим більше знаєш, тим більше це радуєш для душі, корисно для інтересу і для розвитку/

Причому корисними і цікавими подібні прогулянки є як для їхніх учасників, так і для екскурсоводів.

/Артур Ароян, архітектор
Дуже цікаво, що є люди досить обізнані в історії Полтави, і вони також задають багато питань. І ми намагаємося знайти відповідь разом на ті питання, які ми не знаємо. Це дуже цікаво, що є діалог між людьми/

А ще пішохідні екскурсії містом, переконують організатори проекту «Таємнича Полтава», – чудовий варіант для сімейного відпочинку.

/Ольга Влох, керівник проекту «Таємнича Полтава»
На минулу архітектурну у нас прийшла пенсіонер разом з дочкою та онучкою. Тобто це показовий випадок. Люди різного віку приходять, приходять люди, яким цікава ця тема, саме однодумці/

Наступного разу однодумців, говорить Ольга Влох, об'єднає релігійна тематика. Екскурсію місцями, де колись розташовувалися відомі храми, а також діючими церквами планують влаштувати у жовтні.

Стрічка новин