Громадські активісти починають фільтрувати майбутніх кандидатів у народні депутати

Фільтр для кандидатів у народні депутати обіцяють створити громадські активісти. По всій Україні, та в Полтавській області зокрема, Рух ЧЕСНО оголосив кампанію «Чесна Рада». Її мета – аби ті, хто не відповідає критеріям доброчесності, мали менше шансів потрапити до нової Верховної Ради України. Наприклад, через фінансову прозорість ведення виборчої кампанії. Хто і як визначатиме самостійних і профінансованих гравців на найближчих виборах та за які кошти – в матеріалі Інни Безуглої.

Досліджувати всіх кандидатів, які балотуватимуться як мажоритарники, та всі списки партій – таку акцію починає Громадський Рух ЧЕСНО в Україні. Для чого – представники організації в Полтавській області пояснюють:
щоб до нової Верховної Ради не потрапили нечесні політики. Наприклад, ті, хто голосував за диктаторські закони 16 січня.
Головну роботу виконуватимуть фахівці в експертному центрі у Києві.

/Євген Янкевич, представник Громадського руху ЧЕСНО в Полтавській області
Досліджуватимуть, власне, і податкові майнові декларації. У нас є така вимога: їх оприлюднити, причому, завчасно. Ми будемо домагатися опублікувати повної біографії, і представники експертного центру будуть її повністю перевіряти. Є й інше питання: конкуренція дуже велика. Навіть самим не завжди треба досліджувати, бо конкуренти одразу ж доповідають/

Про кожного недоброчесного кандидата – широка інформаційна кампанія, обіцяє Євген Янкевич. Це роздавання листівок, акції на привернення уваги: флеш-моби, постановки. Виборцям пропонують робити висновок і не купуватися за гречку. Для прикладу, активісти дослідили нинішні партії. З-понад двох тисяч протестованих політиків дев'ятсот – порушники. Для прикладу, їх оцінювали на непричетність до корупції, незмінність політичній позиції.
У самому Громадському Русі говорять, що працюватимуть як волонтери.

/Євген Янкевич, представник Громадського руху ЧЕСНО в Полтавській області
Буде підтримуватись певними грантовими коштами. Але практично всі вони будуть спрямовані на інформаційні технології. Тобто: інтернет, друкована інформація, донесення відомостей у простому вигляді до виборця. Бо у нас проблемні сільські райони, їм треба говорити через телебачення, радіо/

За півтора місяці до виборів Верховної Ради участь кампанії «Чесна Рада» підтвердили три громадські організації, ще з десяток обіцяють приєднатись. Всього і до, і під час виборів у Полтавській області кандидатів у нардепи досліджуватимуть від 15 до 50 волонтерів.

Стрічка новин