У вересні минає 25 років з моменту створення громадсько-політичного об’єднання «Народний Рух України за перебудову»

У вересні минає 25 років з моменту створення громадсько-політичного об’єднання «Народний Рух України за перебудову». Урочистості з цієї нагоди відбулися у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

25 років минуло з моменту проведення першої установчої обласної конференції громадсько-політичного об’єднання «Народний Рух України за перебудову». Тоді ж почалася активна національно-визвольна боротьба українського народу за незалежність. Ті події ще досі стоять перед очима Миколи Кульчинського.

/Микола Кульчинський, голова Полтавської обласної організації НРУ з 1994 по 2005 роки
І люди піднімалися. Ми не знали, чи вистрелять, чи не вистрелять, чи посадять, ми не знали, чим це кінчиться. Але страху не було. Ми це робили так само з великою силою почуттів, з прагненням свободи, з неймовірним прагненням свободи для себе, для України всієї, здобуття незалежностіі/

До святкування підготували документальний фільм, присвячений Народному руху України. Анатолій Мішин як історик завжди цікавився часами перебудови. Тому писав сценарій і провів режисерську роботу з великим задоволенням. Тим паче, що на допомогу йому прийшли люди, які стояли у витоків Руху – Зоя Коваленко та Микола Кульчинський.

/Анатолій Мішин, автор сценарію та режисер фільму
Саме завдяки їх спогадам я намагався відновити (не знаю, як це мені вдалося, безумовно) намагався відновити атмосферу того часу: чому тоді вони раділи і чого вони тоді навіть боялися/

Автори планують відзняти і другу серію фільму, адже Народний рух України існує досі. Привітати громадсько-політичне об'єднання прийшли народний депутат Юрій Бублик та голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук.

Стрічка новин