Продовольче зерно продають дорожче, ніж домовлялися

Продовольче зерно продають дорожче, ніж домовлялися. В Полтавській області намагаються знизити ціни на продукт, з якого виробляють хліб. Вартість зерна на півтисячі перевищує ту, яку визначили у Меморандумі цього літа. Якою може бути продовольча безпека полтавців майбутньої зими, – дивіться далі.

Влітку Верховна Рада скасувала окремі положення Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні». Із документу вилучили поняття «регіональний ресурс». Пояснили це тим, що зникла необхідність в існуванні механізму формування регіональних ресурсів зерна. У той же час, такі зміни дозволять зменшити кількість перешкод для пересування зерна територією України і знизить адміністративний тиск на аграріїв. У профільному Департаменті пояснили, що обсяг необхідного зерна все одно заготовляють. Полтавська облдержадміністрація уклала цьогоріч меморандум з хлібопекарями та сільгоспвиробниками, встановивши цінові рамки на соціальні сорти хліба. Домовленість передбачає і забезпечення підприємств зерном з обласних ресурсів. Таким чином, протягом року головний продукт зберігає сталу ціну. Але на практиці вартість зерна поки що дорожчає. Зараз продовольче зерно на ринках коштує до 2,5 тисяч гривень за тону. А має бути, зазначають в Департаменті агропромислового розвитку, – до 2 тисяч. Виправляти ситуацію намагаються через переговори.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Процес досить складно йде. Особливо у тих районах, де більшість господарств належить до певного холдингу. Ми зараз цю проблему намагаємось вирішувати шляхом перемовин. На сьогодні з 11 тисяч тон зерна, які необхідно реалізувати хлібопекарським підприємствам для випічки хліба соціального значення, уже на понад 2 тисячі тон такі договори укладені/

В Полтавській області планують покласти у запас 25 тисяч тон зерна. Зараз для цих потреб заготовили 40% визначеного обсягу.

Стрічка новин