На комісії з питань аграрної політики та земельних відносин вирішили звернутися до Кабміну

Звернутися до Кабінету міністрів вирішили й на іншій постійній комісії – з питань аграрної політики та земельних відносин. Депутати проситимуть врегулювати розмір орендної плати за земельні ділянки та оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

Аграрії та орендарі земельних ділянок в Полтавській області нарікають: використовуючи землі державної і комунальної власності, вони фактично не отримують прибутку. Звинувачують в усьому Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», що набрав чинності першого квітня цьогоріч.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Наші сільгосппідприємства опинилися у такій ситуації, коли орендна плата за господарські двори, де знаходяться ферми, тракторні бригади, виробничі об'єкти, орендна плата збільшилася в десятки разів. Інколи буває так: на невеликій фермі продукція, яка виробляється, – молоко чи м'ясо, не вистачає навіть, щоб перекрити вартість орендної плати/

Дані землі в обласній раді пропонуватимуть Кабінету Міністрів оцінити як землі сільськогосподарського призначення. За такої умови сплачувати оренду буде легше. Голосуватимуть найближчої сесії полтавські депутати і «за» чи «проти» того, аби нинішній фіксований податок аграріям замінили на спеціальний режим.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Для всієї області це сума у декілька мільйонів. А спецрежим дає можливість підприємствам закумулювати у себе на виробництві і використовувати на потреби більше мільярда гривень. Депутати розробили пропозиції по введенню єдиного податку на землю/

Один податок включатиме всі збори, плюс – соціальний внесок. Це дасть можливість відійти від виплати зарплатні у конвертах (бо у цьому не буде потреби) та працювати підприємствам без перевірок. Відповідний проект в українському Уряді є, але його ніяк не впровадять. Полтавські депутати готують звернення до Верховної ради, аби пришвидшити цей процес.

Стрічка новин