Через обмежені фінансові ресурси Програму боротьби з корупцією в області змінять на План заходів

Обласні депутати мають затвердити регіональну антикорупційну програму, але фахівці-економісти говорять про те, що коштів на неї бракує. Напередодні чергової сесії під час комісії з питань законності та правопорядку обговорювали завдання і заходи для боротьби з корупцією. Але чи виконуватимуть їх обласні чиновники – поки що невідомо.

Антикорупційна програма – не ініціатива Полтавської обласної державної адміністрації. Місцеві службовці – лише виконавці. Існує державна програма, розрахована на 2011-15 роки, і адміністрації в областях зобов'язані розробляти відповідно до неї свої регіональні, пояснює спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції Андрій Логвиненко.

/Андрій Логвиненко, гол.спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції Полтавської ОДА
Якщо ви чуєте, що хтось говорить, що ми боремося у виконавчій владі з корупцією, – це неправильно. Слово «боремося» не підходить. Боротися мають певні уповноважені органи. А наша головна мета – це профілактика/

Завдання та заходи із запобігання і протидії корупції в Полтавській області на 2014-15 роки, розглядала експертна група. Її висновок: «в умовах обмежених фінансових ресурсів розробка окремої програми є недоцільною». Хоча сформульовану програму, що передбачає 10 пунктів, спеціалісти називають такою, що повністю їх задовольняє.

/Андрій Логвиненко, гол.спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції Полтавської ОДА
Озброєний, значить, попереджений. Головне наше завдання – це попередження. Це всі форми антикорупційних навчань: це семінари, тренінги. Це, я вважаю, головне/

Натомість фахівці рекомендують голові обласної адміністрації затвердити не окрему програму, а план заходів.

Стрічка новин