В обласній раді говорили про порушення норм екологічної безпеки

Говорили в обласній раді у середу і про порушення норм екологічної безпеки. Так під час роботи постійної комісії з питань екології та раціонального природокристування розглядали проблеми, що виникли у деяких районах області з відходами виробництва. У селищі міського типу Білики місцеві мешканці потерпали від неприємного запаху через діяльність свинокомплексу. Після скарг до представників влади підприємство превірили профільні служби. Виявилось, поголів'я свиней перевищувало норми. Відповідно очисні споруди експлуатувались з порушеннями, а витяжна вентиляція не виконувала свої функції. На 4 з половиною мільйона гривень на підприємстві влітку замінили обладнання.

/Сергій Линник, інженер-еколог підприємства смт.Білики
Гнойові стоки – це вторинна сировина, для якої зараз на підприємстві створили умови для використання. Як тверду, так і рідку фракцію використовуватимуть для поліпшення якості грунту і використовуватимуть на полях для зрошення/

Зараз на підприємстві тестують розробки українських інститутів, бо витяжки, що використовували донині, потребують заміни.

/Сергій Линник, інженер-еколог підприємства смт.Білики
Дані фільтри не зовсім пристосовані для наших кліматичних умов. Розробляла їх німецька фірма для свого вологого клімату. А ми живемо у степовій зоні/

Спеціальні фільтри мають забезпечувати 70% очищення відходів від шкідливих речовин, діючі справлялись тільки на 50. Наразі, запевнили фахівці, в житловій зоні та на підприємстві показники викидів аміаку та сірководню дорівнюють нульовим позначкам.

Стрічка новин