З німецького міста Штутгарда днями повернулася делегація працівників охорони здоров'я Полтавщини

У Німеччині медицина системно розвивається більше ста років – з часу прийняття закону Бісмарка про обов'язкове медичне страхування. У неї є чому повчитися й Україні. Результати, рекомендації та пропозиції за результатами візиту звучали сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я.

Сьогодні стан справ в охороні здоров'я – найгірший серед решти галузей. Досвідчені лікарі, м'яко кажучи, залишають медицину. А черговий Міністр охорони здоров'я досі не представив своє бачення майбутнього галузі, зазначив голова комісії обласної ради з питань охорони здоров'я Леонід Курєдов, відкриваючи засідання.

Полтавська делегація працівників охорони здоров'я їздила до Німеччини на конференцію з питань медичного страхування. Цей візит був давно омріяним, бо два роки поспіль відвідини країни Євросоюзу відмінялися, зазначив Леонід Куроєдов. Обов'язкове медичне страхування, до якого прагне Україна, в Німеччині існує вже 114 років – з часів відповідного закону Бісмарка. Взагалі німецька охорона здоров'я тримається на трьох китах, зазначив голова комісії. Перший – це лікарняні каси, які обслуговують все населення – подібну впроваджують і на Полтавщині. Другий – палата лікарів, яка об'єднує всіх ескулапів Німеччини. Вони вирішують всі поточні питання галузі та навіть встановлюють ціни на медикаменти. А третій кит – об'єднання медиків лікарняних кас.

Що здивувало полтавську делегацію, так це відсутність у Німеччині швидкої допомоги як такої: там є спільна з пожежниками служба спасіння. Якщо ж лікар обслужив нічний виклик, лікарняна каса доплатить йому 10 євро. До того ж у Німеччині є дуже багато приватних сімейних лікарів – в Україні таке буде ще не скоро.

За результатами засідання комісія обласної ради з питань охорони здоров'я вирішила продовжити роз'яснювальну роботу серед населення щодо необхідності вступу до благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини". А також, перебуваючи під враженням німецького досвіду, запланувала до кінця року вивчити питання щодо створення Асоціації лікарів Полтавської області.

Стрічка новин