Полтавців попросили оцінити рівень незалежності та неупередженості судів

Полтавців попросили оцінити рівень незалежності та неупередженості судів. Чи є наш суд таким і чи приймає він справедливі рішення, на ці та інші подібні питання кожен міг дати відповідь у рамках акції «Зміцнимо довіру громадян до суду». Проводилася вона на початку вересня в усіх органах правосуддя України.

З 1 по 5 вересня у кожному суді Полтавської області проводилося анонімне опитування громадян. Мета анкетування – оцінка доступності правосуддя, незалежності, неупередженості суддів та ефективність організації роботи суду.

/Федір Соколенко, голова Полтавського окружного адміністративного суду
Кожен громадянин, відчуваючи свої відповіді захищеними від розповсюдження особистості, міг чесно, відкрито і незалежно висловити думку щодо закладених в анкету питань/

У Полтавському окружному адміністративному суді ця акція проходить уже третій рік. Цього разу у ній взяло участь 98 громадян з 222 відвідувачів суду. За опитуванням, 84% респондентів вважають, що умови перебування у суді є відмінними, 11% оцінили, як добре, і лише 5% залишилися не зовсім задоволеними.
На запитання, чи був суд незалежним та неупередженим при розгляді справи, 83% опитаних відповіли позитивно, 5% – скоріше ні, 6% – ні, а 2% відповіли, що їм важко сказати.
Чи виніс суд справедливе рішення? 58% респондентів відповіли так, 21% – скоріше так, 9% – скоріше ні, 6% – ні, 2% зазначили, що важко сказати.
Працівники суду зауважують, що показник у 58% – позитивний, адже у суді – дві сторони, і одна з них завжди програє, тому виходить незадоволеною. Після розмови з головою суду ми поставили відвідувачам ті ж питання.

/Оксана Тарасенко, відвідувачка Полтавського окружного адміністративного суду
Дуже гарні зали, є розпорядники, які допомагають знайти, який зал. В принципі, і канцелярія приймає вчасно документи. Ніяких зауважень до роботи немає/

Важливо, що думки відвідувачів дійсно враховуються. У суді уже розроблений механізм реалізації пропозицій і аналізу скарг.

/Федір Соколенко, голова Полтавського окружного адміністративного суду
Результати опитування ми аналізуємо на апаратній нараді на зборах суддів. Кожен висловлює свою позицію. Приймає рішення. Якщо ми прийняли таке рішення – ми враховуємо на цей рік наш бюджет. Якщо в цей бюджет ми не закладали певні кошти, то, ясна річ, ми цього зробити не можемо/

Лише в кошторисі на наступний рік відбивається запровадження пропозиції. Якщо ж результати опитування стосуються організаційних питань, то вони обговорюються одразу на нараді. Аналізується робота кожного співробітника суду та висловлюються пропозиції щодо вдосконалення діяльності.

Стрічка новин