Православні віряни сьогодні вшановують Володимирівську ікону Божої Матері

Православні віряни сьогодні вшановують Володимирівську ікону Божої Матері. Її список є і у Полтаві. Володимирівська Пушкарівська входить до низки чудотворних образів, що є в наших краях. Більше про це – у нашому наступному сюжеті.

Служба у Свято-Вознесенському храмі закінчилася, проте біля образу є люди. Божа матір, кажуть православні, не залишає своїх вірян. До неї ходять із різним – хворобами, стражданнями, із особистим.

/Тетяна
Дівчата, котрі просять у Неї заміжжя, – 30, 35, 36 років – такого віку навіть приходили. Ось зараз вийшли заміж і народили дітей/

Із самим образом сталося теж дещо незвичне: 1959 року, під час служби, він обновся, риза стала золотистого, а віночок над головою Богородиці та Ісуса – срібного кольору.
Святиню знайшли на початку 18 століття у цій місцевості – нинішній мікрорайон Половки. Згодом тут утворився жіночий монастир. Свого часу на цій території була похована Мотрона Кочубей. Ікона стала головною святинею обителі. Вона вирізнялася тим, що біля неї відбувалися дива – зцілення, допомога у складних життєвих обставинах. Монастир іще до початку революції 1917 закрили, до 90-х років тут були руїни. Роки гонінь на віру образ Володимирівської Пушкарівської Божої Матері перебув у Великобудищанському Троїцьому монастирі та у його Спасо-Преображенському скиті, у 60 роках минулого століття її переховували віруючі. На місці зруйнованої обителі – тепер Свято-Вознесеньский храм. До Полтави ікона повернулася тільки у 2002, майже 7 років вона знаходилася у домовій церкві архієрейського дому. На місце свого обретіння святиня повернулася, коли у Вознесенському храмі облашували для неї спеціальний кіот.

Стрічка новин