Олександра Мамая суд визнав винним у неповазі до суду

Олександра Мамая суд визнав винним у неповазі до суду. Мер Полтави зобов'язаний сплатити максимальний штраф, передбачений статтею 185 Кодексу про адміністративні правопорушення, – 1700 гривень. На засідання ж суду, де розглядали справу про корупційні діяння, міський голова вкотре не з'явився.

Починаючи з 30 квітня цього року у провадженні Октябрського районного суду знаходиться адміністративна справа відносно Олександра Мамая. Мера звинувачують у земельних махінаціях. Із 15 судових засідань він був присутній лише на двох. Відповідача доставили примусово працівники УБОЗу. Вперше – 12 травня, але засідання через госпіталізацію пана Мамая до лікарні.

/Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду
На запит суду головний лікар 5 МКЛ повідомив, що, згідно з висновком комісії ДОЗ облдержадміністрації, госпіталізація Мамая визнана обгрунтована. Орієнтований термін лікування триватиме 70 днів. Проте вже 14.05 Мамай від лікування відмовився/

Вдруге Олександр Мамай з'явився на суді вчора, 4 вересня. Теж під примусом. Під час засідання, говорить суддя, відповідач поводився зухвало.

/Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду
Під час судового засідання Мамай не дотримувався встановленого порядку, поводився зухвало. На зауваження головуючого не реагував, був кілька разів попереджений. Під час оголошеної перерви, за його клопотанням, Мамай покинув залу суду, не поставивши до відома головуючого, не повідомив про причини свого вчинку/

Враховуючи ці обставини та постійні неявки Олександра Мамая, його визнали винним у неповазі до суду і зобов'язали сплатити максимальний штраф у розмірі 1700 гривень.

/Валерій Колос, начальник відділу прокуратури Полтавської області
Сьогодні о 9 годині винесено постанову, якою на Олександра Федоровича Мамая накладається адміністративне стягнення за неповагу до суду. Вважаємо, що це рішення є законне, воно грунтується на матеріалах адміністративного провадження/

Нині, згідно з документами, Олександр Мамай визнаний непрацездатним. Його захисник знаходиться у Харкові. Тому на чергове засідання із них ніхто не з'явився.

/Валерій Колос, начальник відділу прокуратури Полтавської області
Без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ми наразі позбавлені можливості розглядати провадження. Суд належним чином повідомить про засідання Мамая і його представника. У випадку, якщо вони не з'являться, вже вирішуватиметься питання щодо можливості розгляду без їх участі/

Наступне ж судове засідання щодо розгляду справи, що стосується виділення мером земельних ділянок членам своєї сім'ї, відбудеться 17 вересня.

Стрічка новин