Сьогодні Олександр Мамай втік із зали судового засідання

Сьогодні міський голова Олександр Мамай втік... із зали суду. Тут проходило засідання, на якому відбувалося слухання справи щодо його неповаги до суду. Такий позов подала прокуратура у зв'язку із постійною неявкою мера до Октябрського районного суду. Останній розглядає адміністративну справу, де пана Мамая звинувачують у вчиненні корупційних діянь.

Із театру ляльок працівники УБОЗу примусово доставили Олександра Мамая до зали суду. Тут слухали адміністративну справу за статтею 185 – неповага до суду. Такий позов подала прокуратура у зв'язку із систематичною неявкою міського голови на слухання по іншій справі, де пана Мамая звинувачують у корупції. До Октябрського районного суду його примусово доставили о 13.00. Але за 10 хвилин оголосили перерву через відсутність у відповідача захисника: за 20 хвилин Олександр Мамай мав знайти собі адвоката.

/ІНТЕРШУМ
Розмова Мамая і Гольник щодо адвоката/

За час перерви адвокат Олександра Мамая так і не з'явився. Суд запропонував меру скористатися послугами юриста центру надання безоплатної вторинної правової допомоги. Але відповідач відмовився. І подав клопотання щодо перенесення засідання до появи його захисника Олександра Ковжоги.

/Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду
Суд заслухав учасників процесу і відхиляє дане клопотання громадянина Мамая, оскільки судом була надана можливість зв'язатися з особою, з якою укладено угоду, який представляє інтереси в суді. Тому судом вичерпано можливість скористатися правовою допомогою громадянину Мамаю/

Починаючи із 30 квітня, із 15 засідань Олександр Мамай відвідав два. Не з'являвся на решту, говорить відповідач, через поважні причини. Але всі їх зараз не згадає.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
- Сьогодні для того, щоб згадати, що було 14 травня, мені треба підняти документи, які знаходяться у мене в особовій справі, у справі міського голови
- А ви по собі ведете особову справу?
- Так, Ваша честь/

У ході судового засідання Олександр Мамай подав ряд клопотань. Одне з них – про відвід судді.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Я вважаю, що є упередження суду, і заявляю клопотання про відвід. Я вважаю, що суддя грає на публіку, консультується з громадськими активістами. Так, Вася?/

Посилаючись на поганий фізичний стан та спрагу, Олександр Мамай попрохав про ще одну перерву у засіданні. Суд його клопотання задовольнив. За 10 хвилин засідання мало продовжитися. Та мер вирішив не повертатися до залу, і, навіть попри спроби активістів його зупинити, на сріблястому «Мерседесі» залишив суд. Справу вирішили розглядати без нього.

/Олександр Колос, начальник відділу прокуратури Полтавської області
Ми вважаємо, що ті матеріали справи, які є на сьогодні у голови суду, які були сьогодні оголошені і зачитані, дають всі підстави, щоб прийняти рішення. І ми сподіваємося, що воно буде законним. Яким саме, всі дізнаємося завтра/

О 9 ранку відбудеться чергове судове засідання, де меру оголосять вирок. Якщо Олександра Мамая визнають винним, йому доведеться сплатити штраф у розмірі від 140 до 1700 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію