Власний будинок на Полтавщині отримала родина вимушених переселенців із Донбасу

Матеріально допомогли сім'ї Гупалів у цьому представники Всеукраїнського об'єднання «Заступ». Нині благодійники продовжують навідуватися до своїх подопічнних. Напередодні першого вересня вони зібрали усе необхідне для школи семирічному Сергійкові.

Вже другий місяць сім'я Андрія Гупала живе у цьому будинку на Полтавщині. Отримати новий дах над головою їй вдалося завдяки програмі «Затишна оселя», ініційованої громадською організацією «Всеукраїнське об'єднання «Заступ».

/Ірина Синявська, голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Заступ»

Ставки ми робимо безперечно на сільські території, оскільки ми вважаємо, що ця програма вирішує дві мети. По-перше, дати можливість отримати житло тим, хто втратив його під час війни на Сході, а по-друге, дати поштовх у розвиток українського села/

У село Тимофіївку Гадяцького району сім'я Гупалів приїхала із Луганська. Залишатися у місті, де постійно лунали вибухи, з трьома маленькими дітьми, говорить Ганна, було небезпечно.

/Ганна Гупало, вимушена переселенка

Я почула щось таке гуде над дахом. Літак - не літак, велике щось. Я з Мишком вибігла, нічого зрештою не побачила, тільки як вогонь пролітає на дахом, метрів 50-100 від нашого шиферу/

Спочатку вимушені переселенці перебралися у село, де колись жила бабуся Андрія. Проте несподіваний телефонний дзвінок та пропозиція допомогти змінила їхні плани.

/Андрій Гупало, вимушений переселенець

Я спочатку був у шоці. Дружина сказала, що поїдемо у Київ, дізнаємося. З дружиною поїхав, нам вручили гроші на будинок, всю суму. Ми, звичайно, зраділи/

На новому місці, говорить Андрій, вже освоїлися. Завели двох поросят та курей. Чоловік знайшов роботу на фермі, а з першого вересня старший син Гупалів Сергій йтиме до нової школи. Усі необхідні речі для навчання йому подарував обласний осередок громадської організації. Родина вимушених переселенців вирішила назавжди залишитися тут, на Полтавщині. Тому, обіцяють благодійники, опікуватимуться нею і надалі.

/Людмила Капаєва, керівник Полтавського обласного осередку ГО «Всеукраїнське об'єднання «Заступ»

Ми і зараз продовжуємо допомагати. Ми на постійному зв'язку. Знаємо, що вони потрапляють у лікарню - ми допомагаємо їм. Ми зараз відшукуємо різні інші можливості: речами, теплими речами. Бо зараз уже осінь, діти мерзнуть, бо речей вони брали мало/

Гупали стали першими, кому представники цієї громадської організації допомогли із житлом. Наразі вони відшукують порожні будинки в інших регіонах, щоб розмістити якомога більше переселенців зі Сходу.

Стрічка новин