Полтавщина прийняла понад 8 тисяч переселенців зі Сходу України

В області офіційно зареєстровано 419 біженців з Автономної республіки Крим. У зв'язку з початком нового навчального року і осінньо-зимового періоду Полтаву відвідала заступник Міністра охорони здоров'я України Наталія Лісневська. 28 серпня вона провела робочу зустріч у Департаменті охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації.

Наталія Лісневська у Полтаві цікавилася станом надання допомоги, в тому числі – медичної, внутрішньо переміщеним особам із зони АТО, та інтеграцією біженців в українське суспільство.

Проаналізувавши роботу органів державної влади та органів місцевого самоврядування, відмітила, що полтавці швидко відреагували на ситуацію у країні. Були прийняті необхідні методичні рекомендації та накази щодо реєстрації тимчасово переміщених осіб, опрацьовані можливості їх медичного забезпечення.

/Наталія Лісневська, заступник Міністра охорони здоров'я України

Сьогодні ми дійсно здатні працювати скоординовано і ми здатні працювати у напрямку досягнення нашої спільної мети - мирної, цільної України. Я сподіваюся, що 5 вересня Верховна Рада збиреться. Не дивлячись на розпуск, вони повинні працювати, і ці закони будуть прийняті, тому що цим особам потрібно надати офіційний статус/

Наталія Лісневська також окреслила напрямки, у яких ще необхідно працювати. Важливим питанням є процес отримання медичних довідок дітьми-переселенцями, адже їх необхідно відправляти у дитячі садочки і школи. З настанням холодів виникає проблема розміщення переселенців в осінньо-зимовий період. У Полтаві уже підготовлено 1820 ліжок у лікарняних закладах для тимчасового проживання переселенців. Робота у напрямку покращення психо-емоційного стану тимчасово переміщених осіб уже проводиться, але вона не має зупинятися. У той же час, заступник Міністра наголошує на співпраці і з боку осіб, яким необхідна допомога.

/Наталія Лісневська, заступник Міністра охорони здоров'я України

Особи, які тимчасово переміщені, також повинні йти назустріч владі – приходити, реєструватися, не зволікати і не чекати якоїсь події, з настанням якої вони будуть змушені зареєструватися/

На сьогодні уже майже 2 тисячам переселенців знадобилася медична допомога. З них зареєстровано 174 інваліди; 66 вагітних, з яких 25 уже народили в Полтавській області; 259 звернень стосовно хронічних захворювань та 768 – стосовно гострих захворювань. Майже 400 осіб госпіталізовано. Та, за опитуваннями, всі переселенці хочуть повернутися додому, і лише одиниці – залишитися за місцем тимчасового переселення.

Стрічка новин