Із 5 мільйонів, передбачених на програму «Територіальна оборона», освоїли лише 500 тисяч

Із 5 мільйонів гривень, які депутати обласної ради ще наприкінці червня спрямували на регіональну програму «Територіальна оборона», нині використали лише 500 тисяч. І це при тому, що військовослужбовцям часто бракує найнеобхіднішого: бронежилетів, касок, засобів зв'язку. Фінансування програми – головне питання, яке обговорювали на спільному засіданні президії обласної ради і постійної комісії з питань бюджету та управління майном.

Рішенням 23-ї сесії обласної ради 6-го скликання від 27 червня цього року депутати спрямували на регіональну програму «Територіальна оборона» 5 мільйонів грн. Головним розпорядником коштів є управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, а виконавцем – Полтавський обласний військовий комісаріат. Для полтавських військових ці гроші нині – на вагу золота. Проте освоїти їх сповна немає можливості, вони «зависли» у казначействі. Із усієї суми використали лише 500 тисяч.

/Валерій Пархоменко, голова комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської обласної ради

Сьогодні ми хочемо знайти механізм вирішення питання, потрібно звернутися до компетентних органів і з'ясувати, чому ніхто не контролює це питання. Сьогодні 2,5 мільйона лежать на рахунках і гроші нікуди не йдуть/

Передбачалося, що гроші спрямують на потреби регіонального батальйону територіальної оборони. Проте, оскільки він участі у військових діях на Сході поки що не бере, вирішили дещо змінити цільове використання коштів. Планують внести зміни до програми і фінансово підтримати частини, які базуються на Полтавщині.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків катастрофи на ЧАЕС

Передбачається на 1,5 мільйона закупити бронежилетів, а на 400 тисяч – засобів зв'язку. Залишок коштів вирішили розподілити між військовослужбовцями і військовими частинами, які сформовані в області і беруть участь в АТО/

Головне завдання нині – зробити все можливе, щоб кошти якомога швидше дійшли до тих, хто їх потребує. Про найменші зрушення у цьому плані обіцяють інформувати громадськість.

Стрічка новин