У Полтаві невідомі спаплюжили графіті-меморіал загиблим за Україну

Менше місяця минуло відтоді, як у Полтаві відкрили графіті-меморіал загиблим героям за Україну. Проте сьогодні його вже спаплюжили невідомі: облили фарбою зображення та щит, на якому написано, кому присвячується робота: «Загиблим за волю, незалежність та майбутнє України». Зіпсувати його намагаються не вперше, ще до офіційного відкриття обливали фарбою. Більше про це – у наступному сюжеті.

Сьогодні зранку полтавці побачили, що зображені на панно події на Майдані та військові дії на Сході залиті фарбою, поверх – надписи: «Герої, поверніть гарячу воду!» та «На ваших руках – кров Донбаса». Хто це зробив – поки що невідомо.

/Роман Грішин, т.в.о. начальника ВЗГ УМВС України в Полтавській області

До міліції звернулись мешканці і повідомили, що графіті-меморіал розфарбований. На місце одразу виїхала слідчо-оперативна група, зареєструвала даний факт. Він внесений до журналу єдиного обліку, приймається по ньому рішення, проводиться перевірка і заходи по встановленню осіб, причетних до правопорушення/

Біля графіті-меморіалу загиблим героям за Україну застаємо молодих людей, які розповідають, що причетні до створення меморіалу. Щоправда, називати імена і показувати обличчя відмовляються.

/Люди, які це написали, вважають, що всі біди в Україні через те, що Майдан відбувся. Якби написали на «Лексусі» якогось дядька, що він «хороша» людина, я думаю, знайшли б наступного ж дня. А тут познімали, написали заяву, на цьому воно, мені здається, і закінчиться/

Під час створення графіті-меморіалу загиблим героям за Україну левову частину творчої роботи виконав полтавець Дмитро Білокінь. Працював не один тиждень по кілька годин на день. Звістка про те, що панно сплюндрували, засмутила його чи не найбільше.

/Дмитро Білокінь, художник

Майже впевнений, що це люди не полтавські зробили, скоріше – біженці, або ще хтось. Бо вони викрили себе написом: «Герої, ввімкніть гарячу воду!»/

Ще під час створення меморіалу після того, як усі зображення нанесли, їх вкрили воском. Таким чином прагнули захистити малюнок, адже його ще до офіційної презентації вже намагалися зіпсувати. Нині єдина надія – на те, що після нагрівання панно спеціальним феном фарба зійде разом із захисним покриттям. У будь-якому разі, обіцяє Дмитро Білокінь, в такому стані меморіал не залишать, він та його друзі-художники відновлять малюнок. Головне – захистити його від наступних посягань. Для цього потрібно забезпечити ділянку освітленням. До речі, графіті знаходиться за кілька метрів від Полтавського міського відділу міліції.

Стрічка новин