В Краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену полтавським героям

Полтавських героїв Небесної Сотні та тих, хто загинув у зоні проведення антитерористичної операції, сьогодні згадували у Краєзнавчому музеї. Для їх вшанування створили дві тематичні виставки. Експозицію зі світлинами загиблих героїв презентували у вигляді меморіалу пам'яті.

Сьогодні у Краєзнавчому музеї полтавці згадували героїв, які загинули півроку тому на Інститутській у Києві, та тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину Україну.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації

Це дійсно герої. Люди без зброї, з простими щитами йшли і наступали на ворога, боролися за Україну. Практично через невеликий проміжок часу почалася АТО. Ми повинні витримати, ми повинні доказати, що ми дійсно держава, що ми відбулися/

На цих світлинах – чоловіки різного віку та статусу. Але всі вони померли, захищаючи Україну. Співробітники музею розповідають: зараз експозиція налічує 21 фотографію.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

Звичайно, ця виставка, на жаль, не повна. Тому що і сьогодні поступають нові дані про втрати і, на жаль, будуть надходити і надалі. Але Краєзнавчий музей продовжуватиме збирати подібну інформацію, щоб пам'ятали про це ми і наші нащадки/

Першою жертвою неоголошеної війни, говорять фахівці, став капітан Геннадій Біліченко. 13 квітня під Слов'янськом автомобіль із бійцями спецпідрозділу СБУ «Альфа» сепаратисти розстріляли з автоматів.

/Андрій Прокопенко, співробітник відділу кадрового забезпечення управління СБУ у Полтавській області

Пам'ять його ми збережемо сьогодні, завтра і завжди. На прикладі таких людей, як капітан Біліченко, ми виховуємо нашу молодь. Ми розповідаємо про таких людей, розповідаємо про їх життєвий шлях/

За офіційними даними, в антитерористичній операції загинуло 20 полтавців. В лавах Небесної Сотні нараховується четверо наших земляків.

Стрічка новин