Пляжі Полтави розділені і закріплені за різними районами міста

На їх благоустрій та боротьбу з бур'янами районні виконавчі комітети щорічно виділяють по кілька тисяч гривень, а ще підключають до прибирання підприємців, які торгують на території пляжу. Однак в цьому році Октябрський район знайшов економніший вихід із ситуації.

За полтавські пляжі відповідальність колись поклали на райони міста. Власними силами, або залучаючи спонсорів, вони регулярно їх прибирають. Тим паче, що культура відпочиваючих залишає бажати кращого - досі після них багато сміття, хоча на пляжах є урни та контейнери.

Пляж, закріплений за Октябрським райвиконкомом, нині чистий. Раніше прибирати його допомагали підприємці, які тут торгували, зазначає голова райради Олег Пругло. Тепер благоустроєм території займається бізнесмен, який орендував весь пляж.

Крім літнього кафе, орендатор пляжу Октябрського району планує на цій території встановити повноцінну зону відпочинку, в першу чергу, для дітей - з батутами, гірками та галявиною казок. А якщо вдасться отримати відповідні дозволи - то і з басейном для дітей. Хоче підприємець і отлаштувати стоянку для автомобілів, та запевняє - вхід на оновлений пляж буде безкоштовним.

Пляж Київського району, що біля мосту, поки що так грандіозно облаштовувати ніхто не визвався. Між тим, тут можна побачити традиційно більше сміття, ніж на інших пляжах, бо і потік відпочиваючих, які його залишають, більший.

А от головний санітарний лікар міста в телефонному режимі повідомив, що всі полтавські пляжі в цьому сезоні працюють з порушенням правил. На жодну таку територію не оформлений спеціальний паспорт з зазначенням головних об'єктів пляжу та його площі. Крім того, санітарно-гігієнічним вимогам не віповідає вода в місцях відпочинку, за винятком пляжу Ленінського району, що на Дублянщині. Однак люди все-одно купаються.

Стрічка новин