У Галереї мистецтв відкрилася виставка до Дня незалежності України

Цього разу свої шедеври представив Іван Новобранець. У зв'язку з напруженою ситуацією у країні його картини актуальні, як ніколи.

Виставка робіт Івана Новобранця у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка експонується не вперше. Він вважається майстром української народної картини, хоча досконало володіє класичним живописом. Художник змальовує події і особистості, які у різні часи боролися за вільну, незалежну Україну. Справжній патріот надзвичайно актуальний у наш час – час нелегких подій на Сході України. Захисникам Вітчизни і присвячує свої твори.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка

Це його повернення до витоків народної творчості не є випадковим, абсолютно. Це, я б назвала стосовно Івана Яковича, – його прозрінням, його нинішним баченням життя, творчості і майбутнього/

Лише з 70-х років ХХ століття митець обрав власний напрямок у мистецтві. І з того часу не перестає дивувати новими шедеврами.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ

Я побачив і нові роботи, і новий підхід до робіт. Я б сказав, він уже переходить від традицій народної картини, і в багатьох моментах з'являється такий символізм, який не був, на мою думку, присутній у попередніх роботах/

2014 рік для Івана Новобранця ювілейний – йому виповнилося 75 років. Та вік не заважає творити. Він досі малює, пише вірші, співає, грає на кобзі і створює музичні інструменти.

/ІНТЕРШУМ

співає Іван Новобранець/

Всі бажаючі переглянути народні картини зможуть це зробити упродовж місяця.

Стрічка новин