Аграрії Полтавщини зібрали майже півтора мільйона тон ранніх зернових

Майже півтора мільйона тон ранніх зернових цього року зібрали на Полтавщині. Цей показник менший, аніж минулорічний. Проте аграрії великі надії покладають на пізні сільськогосподарські культури, збір яких вже розпочато. Більше про жнива на Полтавщині – у наступному сюжеті.

Полтавщина закінчила збір ранніх зернових на площі понад 350 гектарів. Озимі пшениця, жито, ячмінь, ярі культури – усього майже півтора мільйона тон. Цей показник дещо нижчий за минулорічний, розповідає директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. І на це є низка причин.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

По-перше, у нас посіяно озимих було на 20 тисяч менше, ніж минулого року. По-друге, у нас 16 тисяч озимих загинуло і був значний недосів ярого ячменю/

Частково на обсяги першого врожаю вплинула цьогорічна спека. Погода скоригувала плани аграріїв і щодо початку збору пізніх сільськогосподарських культур. Його розпочали на кілька тижнів раніше. Зараз триває збір кукурудзи на зерно, сої та соняшника. В окремих куточках Полтавської області види врожайності різняться.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

При середній врожайності пшениці 45 центнерів з га окремі райони, де були обмежені опади (це Козельщинський район), – 36 центнерів на га. А в таких районах, як Лохвиця, Шишаки, Карлівка, мають до 50 центнерів з гектару/

Три роки поспіль загальні врожаї Полтавщини сягали позначки у 5 млн тон зерна. Чи вдасться зібрати стільки ж у цьому році, остаточний підсумок зроблять по закінченню збиральної кампанії.

Стрічка новин