Вперше у Полтаві до Дня Незалежності презентують етно-шоу «Україна – Дух Волі»

Над цією театралізованою хореографічною виставою протягом двох місяців працювали кращі випускники та студенти провідних танцювальних шкіл України.

Про подробиці майбутнього шоу його творці розповіли на прес-конференції.

22 серпня о 21-ій годині на Театральній площі відбудеться прем'єрний показ вистави «Україна. Дух Волі». Це - легенда про вільних птахів, розказана у танці.

/Наталія Гнітій, продюсер етно-шоу «Україна. Дух Волі»

Ми знаходимо таку алегорію, розповідаємо про зграю птахів, які вільні, їх ніщо не зупинить. У них ціле небо у їхньому розпорядженні. І тільки злі сили намагаються забрати у полон, але воля, душа у них вільна/

Цей творчий проект, переконана Наталія Гнітій, має представляти Україну у світі. Адже мова хореографії та музики зрозуміла у кожній країні.

/Наталія Гнітій, продюсер етно-шоу «Україна. Дух Волі»

Інформаційний фронт поступається фронтам інших держав і тому ми вирішили, що саме емоційна сфера, саме творча сфера буде відкривати нашу країну по-іншому закордоном, у світі/

Робота над постановкою етно-шоу «Україна. Дух Волі» розпочалася 1 липня. Цьому передували кастинги та відбір артистів балету. Загалом до хореографічної групи увійшли 12 осіб. Серед них – танцівники з Полтави, Києва, Дніпропетровська, Кривого Рога. Шоу поєднує у собі українську етнографічну культуру з сучасними напрямками хореографії, народну музику – з композиціями київського етно-гурту ДахаБраха.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА

Культурна політика в першу чергу повинна йти на рівні національного генетичного коду і національної свідомості. Зараз це робити легко. От, чесно кажучи, маючи таку ініціативну групу, яка поряд зі мною знаходиться, добре допомагати таким людям реалізовувати цей проект для громадськості/

Проект розрахований як на глядачів в Україні, так і в країнах Європи, Америці та Канаді. А вже у вересні цього року етно-шоу «Україна. Дух Волі» покажуть на Міжнародному Конгресі Працівників Культури в Грузії.

Стрічка новин