Десять книг науковців, поетів, композиторів Полтавщини, написаних в еміграції, повернулися на батьківщину своїх авторів

Сприяли цьому члени товариства «Україна – Світ». Один із них – художник Володимир Дерябін – автор ілюстрацій до книг полтавського зарубіжжя, які були вперше перевидані в Україні. Виставка творчих робіт Заслуженого діяча мистецтва відкрилася в обласній бібліотеці.

25 років члени Товариства «Україна – Світ» по крихті збирали історію полтавської еміграції. Твори вчених і митців, які у силу життєвих обставин були вимушені у різний час залишати свою батьківщину, завдяки зусиллям активістів зараз повертаються на рідну землю.

/Володимир Дерябін, Заслужений діяч мистецтв України

І в Канаді, і в Америці, багато їх і у Франції, і в Німеччині. Ми їх бачили, долі у всіх різні. Не можна сказати, що вони там заможні, вони залишаються українцями. Вони все пам'ятають: і мову, і пісні, і обряди/

Володимир Дерябін – один із тих, хто займався створенням ілюстрацій для книг полтавської еміграції. Цій роботі присвятив майже 10 років свого життя. В обласній бібліотеці Заслужений діяч мистецтв презентував також свій триптих «Полтавський ранок». Цими картинами художник намагався відобразити велич, героїзм у праці і боротьбі народу за життя та волю.

/Володимир Дерябін, Заслужений діяч мистецтв України

Я вважаю, що тематика і сам характер цих картин можуть бути поєднані, бо їх пов'язують мої намагання показати історію Полтави, України/

Презентацію книг полтавського зарубіжжя та виставку картин Володимира Дерябіна присвятили Дню Незалежності України.

Стрічка новин