Служба безпеки України не допустила вчинення терактів на території Полтавської області

У неділю СБУ затримала злочинну групу, яка готувала терористичні та диверсійні акти з метою залякування мирного населення та дестабілізації ситуації в регіоні.

Співробітники Управління Служби безпеки України та Прокуратури Полтавської області спрацювали на випередження – затримали злочинну групу, яка готувала терористичні та диверсійні акти. СБУ встановила: всі правопорушники – мешканці Полтавщини віком від 39 до 55 років.

/Олексій Скрильник, начальник прес-групи УСБУ в Полтавській області

До складу групи входило 5 чоловік. Перша частина групи у складі двох чоловік була затримана у міжнародному аеропорту «Бориспіль» при посадці на рейс «Київ-Москва». Вони планували пройти курс диверсійної роботи у таборі спеціальної підготовки, розташованої у Ростові-на-Дону/

Другу частину групи (трьох осіб) СБУ затримала у Полтаві. Під час обшуку помешкань зловмисників виявлено карти місцевості із позначеними об'єктами запланованих терактів, а також необхідні для скоєння подібного злочину предмети.

/Олексій Скрильник, начальник прес-групи УСБУ в Полтавській області

Під час обшуку було вилучено саморобний вибуховий пристрій та вогнепальну зброю, за допомогою яких планувалося здійснити терористичний акт на території Полтавщини/

За вказівками представників російських спецслужб, говорять в СБУ, зловмисники планували здійснити теракти на об'єктах інфраструктури та будівлях державних установ на Полтавщині. Зокрема, підірвати міст поблизу міського залізничного вокзалу. Правоохоронці встановили: на основі підроблених документів злочинна група створила громадську організацію «Полтавська Фортеця». Остання збирала кошти ніби-то на потреби АТО. Насправді ж гроші використовувались для фінансування протиправної діяльності зловмисників. Нині усіх підозрюваних взято під варту, тривають допити.

Юлія Іващенко

Прес-служба УСБУ у Полтавській області

Стрічка новин