У 2014-му кількість мобільних телефонів на планеті перевищить число землян

Таку інформацію оприлюднила Міжнародна спілка електрозв'язку при Організації Об'єднаних Націй. Нині мобільними пристроями нікого не здивуєш, проте є люди, які їх колекціонують. Сотові телефони середини 90-х, які нині можна побачити хіба що у фільмах того часу, збирає полтавець Антон Нестеренко. За 8 років назбирав близько 400-т моделей, найстаріші – 1996-го року випуску, найновішим – не більше трьох років. Одна із кімнат квартири Антона та його дружини Юлії перетворилася на справжній міні-музей. Бачили усі ці експонати і наші кореспонденти.

10 років тому деякі з цих мобільних телефонів коштували близько тисячі доларів, нині ж ці моделі застаріли і для більшості – просто непотріб. Проте не для полтавця Антона Нестеренка. У його колекції – близько 400 телефонів, майже всі – у робочому стані. Збирав їх, розповідає, різними шляхами: отримував через «другі» руки, знаходив на блошиних ринках та інтернет-аукціонах. Чимало експонатів – дуже рідкісні, адже їх вже не побачиш у вжитку.

/Антон Нестеренко, колекціонує мобільні телефони

В руках тримаю сотовий телефон Nokia-5510. Це був перший у світі телефон Nokia з такою клавіатурою. Ось у моїх руках Nokia-8110, це однодіапазонний телефон, стандарта GSM, багато хто пам'ятає, зокрема, люди мого віку, що цей апарат відзняли у кінофільмі «Матриця» з Кіану Рівзом у головній ролі/

У стареньких телефонів, говорить колекціонер, свої переваги. На відміну від сучасних моделей, які дуже схожі одна на одну, вони мали оригінальний дизайн та змінні панелі. Звичайно, у них не було виходу в Інтернет, але заряд батареї тримався дуже довго, а деякими взагалі можна було мало не гвіздки забивати.

/Антон Нестеренко, колекціонує мобільні телефони

Держу парі, що ось ця Nokia-1100 2003 року випуску протримається в режимі очікування довше, ніж будь-який сучасний андроїд, смартфон/

Щасливих власників деяких з цих моделей у середині 90-х автоматично зараховували до криміналітетів. Нині ж вони безнадійно застаріли і втратили свою цінність, але не для колекціонерів. Тих, хто як і Антон, збирає телефонні пристрої, у світі близько 20 тисяч.

Стрічка новин