Селяни самі вирішуватимуть, кому давати в оренду земельні паї

Відповідний законопроект розробили фахівці Держземагентства України. Сьогодні про це на прес-конференції повідомив голова останнього Сергій Рудик. До Полтави він прибув, щоб прозвітуватися за 100 днів на посаді та представити нового очільника Агентства земельних ресурсів на Полтавщині.

Головне управління Держземагентства на Полтавщині очолив колишній головний спеціаліст управління запобігання та протидії корупції Олег Коваленко. Його попередника Євгенія Кусяку звільнили з посади місяць тому. Загалом з метою формування дієвого кадрового потенціалу Агентства та подолання корупції за 100 днів на посаді голови Держземагентства України Сергія Рудика було звільнено 90 осіб керівного складу головних управлінь в 12 областях України.

/Олег Коваленко, начальник Головного управління Держземагентства у Полтавській області.

Головне питання – це кадрова політика. Наслідком того, що документально оформлених земель не було, зрозуміло, що по районах це є кадри, які чомусь були зацікавлені в цьому. Ось така ситуація в Полтавській області/

Серед інших ключових напрямків роботи Державного агентства земельних ресурсів України на чолі з Сергієм Рудиком – заборона продажу землі.

/Сергій Рудик, голова Держземагентства України

Ми вважали, вважаємо і будемо вважати, що земля сільськогосподарського призначення повинна належати українському народові, не повинна продаватися. Відповідно існуючий мораторій на продаж земель с/г призначення, який мав би закінчитися за існуючим законом 1 січня 16 року, ми пропонуємо відмінити як такий/

Як альтернативу продажу фахівці Держзему пропонують довгострокову оренду – від 14 до 50 років зі спрощеними умовами розірвання договору для селян-орендодавців. Відповідний законопроект – на стадії громадських обговорень. Як і чергова законодавча ініціатива Держземагентства – законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі місцевого самоврядування при розпорядженні землями державної власності». Простішими словами, останній передбачає, що перед тим, як надати в користування земельну ділянку, Агентство земресурсів радитиметься із громадою, на території якої вона знаходиться.

Стрічка новин