На зростання курсу долара впливають військові дії на Сході та панічні настрої серед населення

Про це на засіданні Верховної ради заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева. На сьогоднішній день, говорить вона, головна фінансова установа держави намагається стабілізувати курс. Продовження теми – далі у випуску.

Військові дії на Сході України, падіння ВВП, реальне скорочення бізнесу – головні об'єктивні причини нестабільної ситуації на валютному ринку, зазначила голова Національного банку України Валерія Гонтарева. Серед суб’єктивних причин – штучне нагнітання паніки серед населення та бізнесу.

/Валерія Гонтарева, голова Національного банку України

Усі повинні пам'ятати, що з квітня цього року перед прийняттям програми Міжнародного валютного фонду Україна погодилася на дотримання гнучкого валютного курсу та переходу до режиму інфляційного таргетування/

Попри це режим гнучкого курсоутворення не означає вільного падіння. За останні сім днів Національний банк України тричі виходив на валютний ринок з інтервенціями для його стабілізації.

/Валерія Гонтарева, голова Національного банку України

Усім зрозуміло, що ніяких економічних чинників для курсу 13 або 13.50 не існує. Це тільки панічні настрої. Всі розуміють, що курс дуже відійшов від свого збалансованого рівня. Навіть беручи до уваги воєнні дії, збалансований курс на сьогодні зупинився на рівні 11.50 - 11.90 гривень за долар/

Національний банк України виступив із заявою про те, що не збирається відсторонюватися від валютного ринку та зробить усе можливе, щоб стабілізувати курс на його рівноважному збалансованому рівні. В очікуванні цього полтавці поки що розмірковують, як коливання американської валюти вплине на їхній сімейний бюджет.

/Бліци

- У першу чергу розуміти цю ситуацію, не знімати кошти з рахунків, не панікувати.

- Він мене не хвилює, цей долар, тому що в мене і так грошей немає.

- Звичайно, це хвилює мене теж. Долар цікавить. Це ж впливає на ліки. Оце (показує) ліки не мені, а жінці. Тому хвилює дуже.

- Усі продукти - усе це прив'язано до долару. Підвищення цін - кому це сподобається?/

Проте, запевняють у Нацбанку, вже найближчим часом в Україну мають надійти півмільйона дол. США від Світового банку і майже півтора млрд. дол. США від Міжнародного валютного фонду. Це дасть змогу отримати профіцитний платіжний баланс вже у серпні цього року.

Стрічка новин