12 серпня у Галереї мистецтв пройшов благодійний аукціон на підтримку української армії

Картини, продані на ньому, принесли понад 40 тисяч гривень. Всі кошти, які вдалося зібрати на аукціоні, спрямують на закупівлю амуніції та засобів захисту військовим на Сході.

Ці картини виставили для участі у благодійному аукціоні близько 60 полтавських художників, серед яких Юрій Самойленко, Микола Підгорний, Анатолій Лавренко, Віктор Трохимець-Мілютін та інші.

/Віктор Трохимець-Мілютін, Заслужений художник України

Ті події, які відбуваються на нашій рідній землі, не повинні. Аби в мене були кошти, я б, мабуть, кошти дав, а не картини/

Номінальну ціну усіх полотен на аукціоні свідомо ставили нижчою за їхню собівартість.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею імені М.Ярошенка

Реальну вартість картини ми змінили в 3, 5, 10 разів, щоб ціна на них була привабливою. Для того, щоб люди прийшли і купили. Ми розуміємо, наскільки тяжкий зараз час, і може справді – не до придбання мистецтва. Ми сподіваємося на розуміння ідеї проведення цього заходу/

Від 300 до 5 тисяч гривень – таким організатори визначили діапазон стартових цін на картини. Кожен крок у торгах за них коштував 100 грн.

/ІНТЕРШУМ

Ведучий оголошує: «№7 - 1100 грн раз, 1100 грн - два... №3 - 1200 грн»/

У якості учасника аукціону до Галереї мистецтв завітав і губернатор Полтавщини Віктор Бугайчук. Посадовець пригледів собі дві картини з виставки.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації

Я буду торгуватися, будемо торгуватися. Оця цікава - №23. Це десь 1500-3000 гривень/

Із 78 картин, заявлених на аукціоні, придбали 38. Від їхнього продажу організатори виручили понад 40 тисяч гривень. Ці кошти спрямують на закупівлю військового спорядження для українських військових.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

Ситуація змінюється дуже різко і дуже швидко. На сьогодні є потреба в раціях, тепловізорах, але мені здається, ця потреба у тепловізорах зникає. Змінюється тактика ведення бойових дій. Сьогодні виникає потреба у налокотниках, наколінниках. Це просять бійці/

Придбати картини, що залишилися після аукціону, можна на виставці, яка триватиме у Галереї мистецтв до 24 серпня.

Стрічка новин