В області укомплектували спецпідрозділ особливого призначення «Мирний»

Люди в камуфляжі в колишньому дитячому таборі в селі Головач Полтавського району шокували місцевих жителів. Як виявилося, у «Волошці» комплектується спецпідрозділ особливого призначення «Мирний». До батальйону увійшла сотня добровольців, більшість яких має досвід участі в бойових діях.

На Полтавщині з'явився ще один батальйон добровольців. Вже тиждень спецпідрозділ особливого призначення «Мирний» дислокується в селі Головач Полтавського району.

/В'ячеслав Сологур, сільський голова Заворсклянської сільської ради

Для мене був шок – військові люди. В цей час я був в місті, в п'ятницю, я знав, що в суботу у мене буде розриватися телефон, тому що люди в камуфляжі сьогодні становлять певну небезпеку. Був дефіцит інформації, і люди дуже турбувалися/

Координатор спецпідрозділу «Мирний» Ілля Кива особисто зустрівся із місцевими жителями. Запевнив, що бійці прийшли сюди не воювати, а, навпаки, захищати.

/Ілля Кива, координатор спецпідрозділу особливого призначення «Мирний»

Выбрали самое заброшенное место, чтобы не мешать, не нарушать привычный ритм и покой мирных граждан, чтобы видели люди, что с нашим приходом, нашим присутствием идет созидание, а не разрушение/

Батальйон розмістився в таборі «Волошка», який останні 20 років не приймав дітей. За тиждень бійці розчистили територію, підвели світло та воду, зробили душові і кухню. Стурбовані спочатку місцеві жителі заспокоїлися та навіть почали допомагати спецпідрозділу.

/Світлана Бурда, мешканка с.Головач

Я бажаю, щоб на цій території бігали діти, як це було до цього. Якщо для цього потрібно, щоб тут навчалися військові, міліція, звичайно, ми згодні поділитися шматочком нашої землі. Тим більше, що вона не використовувалася до цього. Ми віримо, що ці гарні хлопці, чоловіки, будуть нашим захистом/

/Ніна Кравченко, мешканка с.Головач

Приносили ми їм харчі: відро картоплі, відро помідорів, банку меду, і моркви, і цибулі, ледь велосипедом доїхали/

Зараз з сотні бійців «Мирного» в Головачі перебувають 28. Решта добровольців прибуде за 2-3 дні. Більшість з них – колишні військові або спецпризначенці, які мають досвід участі в бойових діях.

/Олександр Пєхов, боєць спецпідрозділу особливого призначення «Мирний»

Мотивація... Захищати нашу Батьківщину від ворога, його вистачає і в Полтавській області також. Я готовий пожертвувати своїм життям. Люди, які приходять до нас, також так думають/

В Головачі бійці протягом місяця вивчатимуть тактику бою, пройдуть курс з розмінування. На стрільби виїжджатимуть на полігони УМВС. Передусім спецпризначенців готують до патрульно-постової служби та охорони стратегічних об'єктів, але якщо буде така необхідність, вони зможуть вийти на передову.

Стрічка новин