Учасники Полтавської Студреспубліки поділилися своїми думками щодо децентралізації влади

Цю тему представники усіх полтавських вишів обговорювали під час регіонального етапу «Студреспубліки». Яким бачить майбутнє своєї держави молодь Полтавщини, дивіться у наступному сюжеті.

Студенти з Харкова, Києва, Запоріжжя, Чернігова і всіх полтавських вишів обговорювали реформи місцевого самоврядування, зокрема децентралізацію влади в Україні, протягом регіонального етапу «Студентської республіки».

/Олег Слизько, голова Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка»

Для того, щоб будувати розвинену країну, для того, щоб мати сильне суспільство, треба давати більше повноважень звичайним громадянам. Щоб вони брали участь у державотворчих процесах, в управлінні місцевими громадами/

Власні думки щодо децентралізації актив Полтавської Студреспубліки презентував під час «круглого столу» у Краєзнавчому музеї. Запросили на нього експертів та представників органів місцевої влади. Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач зазначила: реформування органів місцевого самоврядування зараз на часі, а ідеї, що зародилися у молодіжному середовищі, заслуговують на увагу.

/Богдана Макаова, активістка Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка»

За нашими ідеями те, що є найважливішим для громади міста, це потрібно переносити «вниз». Наприклад, містобудування: містяни краще знають, як повинне виглядати їхнє місто, як його правильно треба забудовувати/

16 років поспіль "Студентська республіка" збирається на Полтавщині. Цього разу впродовж трьох днів студенти обговорювали ситуацію в державі і запропонували принцип "динамічної децентралізації", про який і розповіли під час "круглого столу".

/Юлія Бобир, регіональний координатор «Студентської республіки»

Динамічна децентралізація відрізняється від децентралізації тим, що кожен окремий орган місцевого самоврядування матиме стільки повноважень, скільки сам їх потребує, скільки сам для себе визначить, ту кількість повноважень, за яку готовий взяти відповідальність/

Найближчим часом, обіцяють студреспубліканці, свої напрацювання у галузі децентралізації влади вони надішлють до Міністерства регіонального розвитку, Верховної Ради, Президента та Прем'єр-міністра.

Стрічка новин