Полтавська громадськість згадувала видатну українську артистку Марію Заньковецьку

Вона разом з Старицьким, Карпенком-Карим та Садовським стояла у витоків українського театру. 4 серпня прихильники артистки відзначили 160 річницю з Дня її народження. Під час гастролей Марія Заньковецька неодноразово бувала і на Полтавщині. З ким з полтавських митців була знайома, дивіться у наступному сюжеті.

Вперше на професійній сцені Марія Заньковецька зіграла роль Наталки із п'єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Пізніше працювала в професійних українських трупах Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Карпенка-Карого. Будучи вже відомою артисткою, з гастролями бувала і на Полтавщині.

/Тетяна Місько, завідуюча відділом соціокультурної діяльності Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

Вона виступала в Кременчуці, вона бувала зі своєю трупою в Миргороді. Їй аплодувала навіть Лохвиця наша/

Аплодував Марії Заньковецькій і Панас Мирний. З кінця 19 століття між артисткою та письменником зав'язується тісна дружба.

/Вікторія Пащенко, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею П.Мирного

Познайомився він з актрисою у 1890 році на виставі. Вона гастролювала в Полтаві. І зачарований її грою, подарував рукопис своєї драми «Лимерівна», яку ніде не брали друкувати. А Марія Заньковецька провела п'єсу через театральну цензуру, і вже через рік запросила Панаса Мирного на прем'єру до Курська/

В Обласній бібліотеці постійно пропонують відвідувачам пригадати цікаві сторінки з минулого відомих українців. Цього разу тут провели літературно-мистецький вечір, присвячений «цариці українського театру»

/Тетяна Місько, завідуюча відділом соціокультурної діяльності Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

У фондах нашої бібліотеки є гарний роман про Марію Заньковецьку, є віршована поема, але ці видання – 60-70-х років, і дуже б хотілося, щоб з'явилися нові публікації більш високого художнього гатунку/

За життя Марія Заньковецька зіграла більше 30 ролей. Це переважно драматично-героїчні персонажі. Померла ж артистка 1934 року. Похована в Києві на Байковому кладовищі.

Стрічка новин