Полтавська державна телерадіокомпанія не знає, як перетворитися на суспільне телебачення та радіомовлення

За 5 місяців в Україні має запрацювати громадський засіб масової інформації, але в регіонах й досі не отримали чітких інструкцій з реформування компаній. До Закону, який депутати поспіхом прийняли у квітні цього року, доведеться вносити зміни та уточнення.

Створення в Україні громадського телебачення фактично зводиться до заміни одного слова на інше. Замість «державної» телекомпанія України іменуватиметься «суспільною». Очікуваного 20 років незалежного від влади телебачення може й не бути, такі думки озвучує очільник полтавської ОДТРК «Лтава».

/Євген Лопушинський, генеральний директор ОДТРК «Лтава»

Національна телекомпанія України, вочевидь, уже почала працювати над змінами. Ми, на жаль, не маємо можливості, бо не маємо механізму, як працювати/

17 квітня Верховна Рада нашвидкоруч ухвалила Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». З 1 січня 2015 року воно має запрацювати. Фактично 30 ТРК в Україні, включаючи Крим та Севастополь, об'єднають в одну структуру.

/Микола Перепелиця, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань регламенту

Передбачається створення на базі всіх державних телерадіокомпаній організацію великого центру, монстра – суспільного телебачення, яке поки що буде повністю фінансуватись з державного бюджету/

А це значить, говорили в Полтавській обласній раді, що на ЗМІ прямий вплив здійснюватимуть чиновники. У Міністерстві фінансів, зазначили депутати, виникли питання до нового закону: у ньому йдеться про те, що 100% акцій громадського ТБ належатимуть державі. Водночас документ це заперечує, визначаючи юридичний статус.

/Євген Лопушинський, генеральний директор ОДТРК «Лтава»

Ми маємо увійти до єдиного публічного акціонерного товариства. На яких засадах – ніхто механізму конкретно не пояснив. Що буде з людьми, що буде з колективом?/

На полтавському держтелебаченні зараз працює більше 200 людей. Коли на його базі виникне суспільний засіб масової інформації – це буде філіал.

/Микола Перепелиця, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань регламенту

Таке створення буде, безумовно, спонукати скорочення. У тому числі штатів журналістських/

Інше питання – що буде з матеріально-технічною базою.

/Ольга Щеглова, відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України

Значна частина обладнання і багато інших затрат на зміцнення матеріальної бази придбавалися за кошти обласної ради, обласного бюджету, кошти спонсорів. За кошти, які трудовий колектив заробив трудовою діяльністю. І віддати усе це надбане просто так? Тим паче, суспільному телебаченню навряд чи потрібна така потужна матеріально-технічна база, якщо їх буде 20 чоловік/

Як варіант – при обласній раді можуть створити комунальне телебачення і забрати частину телерадіокомпанії. Однак, кошти на неї доведеться виділяти з обласного бюджету. Чи це законно – вивчатимуть фахівці. Зараз обласна рада звертається до Прем'єр-міністра України внести поправки до Закону «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». Якщо неточності виправлять – полтавська телерадіокомпанія планує стати суспільним телебаченням за рік – максимум два.

Стрічка новин