Стихійна торгівля в районі Південного вокзалу загородила дорогу громадському транспорту

Пасажирам Південного залізничного вокзалу Полтави доводиться долати вдвічі довшу відстань до тролейбусів та маршрутних таксі. Стихійна торгівля перекриває третину дороги. Особливо вона активізується у вихідні дні. До 9 ранку ситуація стає критичною і транспорт не доходить до кінцевої зупинки маршруту «площа Слави».

Стихійна торгівля не дає змоги водіям громадського транспорту доїхати до кінцевої зупинки – обурюється водій маршрутного таксі, що курсує до Південного вокзалу.

/Сергій Спиця, водій маршрутного таксі

Такі дні, як п'ятниця, субота, неділя: сюди транспорт зовсім не заїжджає. Ми не можемо сюди проїхати. Влаштували базар на проїжджій частині, хоч он є ринок, він пустує/

Ринок на дорозі починає роботу о шостій ранку. До дев'ятої базарувальники спродують свій товар і роз'їжджаються по селах. Боротися з таким явищем ніхто не поспішає.

/Сергій Спиця, водій маршрутного таксі

Машина ДАІ тут буває, до порядку машини привчають, а людей ніхто не займає/

Пасажирам потягів з поклажею в руках доводиться долати зайві десятки метрів, щоб дістатись до тролейбуса, говорять коротко.

/Наталія

Нема слів!/

У Державтоінспекції пояснюють: штрафувати за перешкоджання руху транспорту можуть лише транспортні засоби.

/Олександр Клименко, інспектор з профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування м.Полтави

Поки що це попередження. Ми їх попереджаємо і тим, що своїми діями вони підпадають під статтю 139 Адміністративного кодексу. Тобто, перешкода для руху. За цією статтею, за санкцією суду може бути штраф від 340 до 510 гривень/

Правоохоронці розводять руками: міліція проводить рейди, втім незаконно торгувати стихійникам допомагають самі полтавці.

/Аліна Балагура, старший інспектор по зв'язкам зі ЗМІ УДСО при УМВС України в Полтавській області

Громадяни платять 51 гривню і продовжують торгувати далі. Якщо є попит, то є пропозиція. Всі громадяни йдуть на ринок – купляють/

У міській раді запевняють: санкції до торговців застосовувати не можуть.

На початку липня у Полтаві провели круглий стіл з представниками несанкціонованої торгівлі. Зараз триває створення робочої групи, яка буде займатись вирішенням проблеми, та продавати на ринках люди не хочуть. Аргумент один: там, де великий потік людей, торгувати вигідніше.

Тетяна Миколаївна за покупками їздить тільки до вокзалу.

/В КАДРІ: розмова продавця та покупця: запитують, скільки що коштує/

/Тетяна Миколаївна

В основному молоко, сметану, сир – все постійно купую. Я не знаю, чи дешевше тут, ніж в магазинах та інших ринках, але мені подобається. Гарна, якісна продукція. Ми раді, що в нас є такий ринок/

Торгують на дорожному ринку полтавці з району. У селах, розповідають, кожен має власну молочну продукцію, але там її нікому продати. Марина до Південного вокзалу приїздить через день. Молоко, що отримує від чотирьох корів, продає натурпродуктом або переробляє на сир та сметану. Три роки жінка безробітня.

/Марина, продавець

Я і дояркою працювала, і на свинарнику, і на цегляному заводі, і в їдальні/

Єдиний вихід вижити у кризу – продавати, що має. Скільки заробляє – Марина не зізнається. І погоджується: торгувати на дорозі їй теж не подобається.

/Марина, продавець

Якщо нам роботу дадуть – ми тут стояти не будемо. Ми знаємо, що заважаємо тут, але у нас виходу немає/

Тетяна живе поруч з площею Слави. Ситуацію, що склалася, бачить щодня.

/Тетяна

За 8 років таке постійно було, тільки раніше вони були в тому парку. З парку їх вигнали, то вони над дорогою/

Вона – проти торгівлі на дорозі, а продукти тут вважає небезпечними для здоров'я.

/Тетяна

Ми намагаємось тут не купувати. Молочні продукти, так точно/

За тридцятиградусної спеки молочні, м'ясні продукти, та й овочі мають найвищий клас небезпеки. Важкі харчові отруєння: дизентерія, сальмонельоз, туберкульоз і ботулізм загрожують полтавцям, які купують продукти із землі. У санстанції говорять – це не їх компетенція.

/Зоя Безпала, заступник начальника міської СЕС

Проводяться рейдові перевірки міліцією і міськвиконкомом. Залучаються наші спеціалісти для проведення соціально-просвітницької роботи. Все те, що сира продукція, – контроль ветеринарної служби/

Ветеринари, в свою чергу, вказують на заборону від Кабміну.

/Віктор Пальчик, головний державний інспектор ветеринарної медицини м.Полтави

Категорично заборонені всі перевірки для всіх контролюючих органів до кінця року. Взагалі. Ми ні на які перевірки взагалі виїжджати не будемо. Це постанова Кабінету Міністрів. Для всіх органів, крім фіксального – податкової/

Значить, несанкціонована торгівля стихійного ринку на площі Слави буде процвітати, принаймні – до кінця сезону.

Стрічка новин