100 років тому у світі з'явився перший електричний світлофор

До цього на вулицях міст використовували оптичні пристрої сигналізації, які керувалися вручну. Сьогодні ж у широкому вжитку – світлофори з додатковою цифровою панеллю, яка показує, скільки секунд залишилося до зміни світла, а також такі, що мають звуковий сигнал.

Пройшло багато часу до того, як світлофор отримав свій сучасний вигляд. За сто років існування він змінював як власну зовнішність, так і технічне оснащення всередині. Раніше керований поліцейським двоколірний пристрій став автоматичним та додав сигнал готовності – жовтий. Крім того, поступово традиційні лампові світлофори почали замінювати на світлодіодні (вони відбивають сонячні промені, тому їх сигнал гарно видно у будь-яку пору року та час доби). Останнім часом все частіше на вулицях міст почали з'являтися світлофори зі звуковими сигналами. Останні мають допомагати людям із вадами зору орієнтуватися на дорозі. У Полтаві лише три світлофорних об'єкти належать до цього різновиду. Встановили їх у місцях найбільшого скупчення людей – поблизу Автовокзалу, в районі Центрального ринку та біля зупинки Фурманова.

/Сергій Філоненко, полтавець

Аякже. Там, де проходить багато людей із вадами зору, потрібні такі світлофори на переходах/

Відповідний звуковий сигнал вказує людям з вадами зору, коли можна переходити проїжджу частину.

/Лариса Темник, полтавка

Для нас він не допомагає і не заважає, а для людей, які погано бачать, звичайно, це для них/

Проте, зауважують полтавці, часу, який дається світлофорами для переходу на інший бік вулиці, не завжди досить.

/Ірина Зубарь, полтавка

Ще краще було б, якби він не тільки звуки створював, а ще тривалість роботи була довшою, тому що старі люди не встигають переходити через дорогу/

Загалом на сьогоднішній день у Полтаві функціонують 59 світлофорних об'єктів.

Стрічка новин