Третину сільських і селищних рад в Україні очолюють жінки

Обласні, районні керівні посади належать у більшості чоловікам, а саме жінок називають активнішими на місцевому рівні. У Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад вирішили створити жіноче крило, аби дати можливість його учасницям доносити свої пропозиції з реформування влади.

Вікторія Чернікова четвертий рік працює сільським головою. В її підпорядкуванні – півтори тисячі людей. Кожного дня робочий день починає з сьомої ранку. До дванадцятої Вікторія приймає людей, далі – у три села, що входять до її сільради, добирається громадським транспортом. Це в радіусі 20 кілометрів.

/Вікторія Чернікова, Першотравневий сільський голова Красноармійського району Донецької області

Постає питання, що у сільській раді не вистачає кадрового потенціалу, бо на кожну територію ми маємо персоналу не більше 5 осіб. А враховуючи наші функції, розташування територій наших прилеглих сіл, які ми маємо об'їжджати, спілкуватися з населенням - це потребує багато часу/

30-річна Вікторія з освітою юриста і фінансиста зараз навчається в магістратурі на держслужбовця. Говорить, що такі семінари продуктивні, перш за все, завдяки спілкуванню з колегами. На черговому зібранні обговорили створення жіночого крила Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Для цього у Полтаві зібрались 30 учасників з Дніпропетровської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

/Вікторія Чернікова, Першотравневий сільський голова Красноармійського району Донецької області

Мені хочеться, щоб жінку сприймали дійсно як особу, яка вміє працювати, розмовляти, щось робити і гідну кожної посади і місця, де вона знаходиться/

Жінки в Україні очолюють третину сільських та селищних рад, але вони рідко обіймають посади районого та обласного рівня.

/Вікторія Курилко, директор інституту гендерної трансформації

Сьогодні в органах, які приймають рішення на найвищому ступені, – починаючи від держави і закінчуючи регіонами, жінки практично не представлені/

Для прикладу, зараз в Україні один Міністр – жінка. У Всеукраїнській асоціації рад вважають: жінки мають активно долучитися до захисту інтересів населення.

/Вадим Івченко, керівник Дирекції асоціації сільських і селищних рад

Якщо сьогодні у міст багато лобістів, то селами ніхто не займається. Немає міністерства, відділу, які б це робили. Ні в кого ми не можемо побачити перспектив села, яким воно має бути через кілька років, що буде відбуватись/

Сільські і селищні ради – найчисельніші адміністративні одиниці в Україні. Зараз їх близько 11 тисяч. Для прикладу, міст – 420.

Стрічка новин