7 місяців полтавці живуть без скрапленого газу

Пропан у балонах, на якому переважно у сільській місцевості готують їжу, перестали постачати населенню. 1 серпня мав відбутись аукціон з продажу газу спеціальним підприємствам, але в Кабінеті Міністрів України рішення так і не прийняли. А тим часом прогнозують: для економії блакитного палива нинішньої зими багатьом українцям доведеться у півтора рази більше користуватись побутовим скрапленим газом.

В Полтавській області планують скоротити використання природного газу щонайменше на 30%. Економити мають у кожному районі.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

В кожному селі визначити хати, які перейдуть на дрова і вугілля. Щоб ми знали, скільки може бути зекономлено/

До початку опалювального сезону обласні фахівці обіцяють прорахувати, які є альтернативи і де можна використовувати менше блакитного палива.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Можливість збільшення потужностей електростанцій, мереж, трансформаторів – як альтернативу це розглядають. Сьогодні на апаратній розглядали і зменшення температури з 18 до 16, і канікули на 2 місяці/

Розглядають в адміністрації і можливість відключення гарячої води та котелень, якщо взимку надворі буде +8.

Селяни і жителі приватного сектору мають більше готувати їжу на скрапленому газі із балонів. Утім, Кабінет Міністрів не прийняв рішення на проведення спеціальних аукціонів, і газом не торгують. Малозабезпечені українці чекають цього більше півроку. Полтавська область написала десяток листів до уряду з відповідним проханням, але марно. Два підприємства, які постачали населенню скраплений газ, зараз не працюють.

/Костянтин Батека, начальник управління промисловості та паливно-енергетичного комплексу Полтавської ОДА

Скраплений газ, який прийшов для населення, використовується за різними схемами комерційними структурами. Вони отримують його різними схемами від «Укргазвидобування» і продають на своїх заправках/

Заправляти газом балони на АЗС – небезпечно і заборонено. Деякі компанії на Полтавщині починають впроваджувати обладнання, щоб безпечно заправляти полтавцям балони. Але вартість цього встановлюватимуть самі АЗС.

/Сергій Щербак, начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Полт.обл.

Підприємство розробляє документацію на наповнення побутових балонів на ГЗП, ГЗС. Це установка, в якій є ваги і яка не дасть змоги заправляти балон більше нормативу/

До четверга обласна влада чекатиме відповіді від Кабміну на звернення з цією проблемою. Далі обіцяють поїхати на мітинги у столицю.

Заправити балон пропаном зараз коштує близько 300 гривень за 50 літрів. За централізоване газопостачання у селах сплачують у середньому 200 за місяць. Але балону може вистачити лише на кілька тижнів.

Стрічка новин