Полтаву відвідали представники міжнародної організації

Представники Агентства США з міжнародного розвитку в Україні хочуть зробити Полтавщину ресурсним центром для інших регіонів у сфері медичного і соціального реформування. Мова йде, зокрема, про надання послуг споживачам ін'єкційних наркотиків. Вже багато років у Полтаві цим займається благодійна організація «Світло надії». З її представниками і зустрілися іноземні експерти.

У 8-ми регіонах України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку реалізують проект, завдання якого – навчити новим підходам у роботі з цільовими групами. Серед таких – споживачі ін'єкційних наркотиків.

/Ілона Герасимова, керівник проекту, що впроваджується за підтримки USAID

Це понад 300 тисяч людей, але лише близько 11% отримують послуги, яких вони потребують. У Полтаві ситуація краща, це 30% людей/

Надання послуг наркозалежним – один із напрямків діяльності організації «Світло надії». Її працівники залучають споживачів ін'єкційних наркотиків до участі в програмі замісної підтримуючої терапії. Як наслідок – наркозалежні відмовляються від так званих «вуличних» наркотиків. Результатами роботи у цій сфері зацікавились представники Агентства США з міжнародного розвитку, вони приїхали до Полтави, щоб побачити все на власні очі.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Раніше практика була така: є експерти на національному рівні і вони визначають, як що повинно працювати, вони не звертались за експертизою в райони, бо не вважали, що там є хтось розумний, а у цьому випадку ситуація трішки повертається у наш бік/

Іноземним гостям влаштували екскурсію центром адаптації. На базі закладу відкрили сайт замісної терапії – кабінет, де клієнти програми отримують препарати. У центрі тимчасово проживають бездомні і люди, які звільнилися з місць позбавлення волі. Тут їм допомагають відновити втрачені документи, а ще – отримати реєстрацію за адресою центру, це полегшує пошук роботи.

Стрічка новин