Травматологічне відділення дитячої міської клінічної лікарні вщент заповнене маленькими пацієнтами

Усі 40 ліжок зайняті. Це – звична ситуація для літа, говорять медики. Під час канікул діти отримують поверхневі травми, такі як забої та рани. У цих випадках вони обмежуються візитом до лікаря, який надає медичну допомогу, а от неповнолітнім із складними переломами доводиться лікуватись стаціонарно, для декого курс лікування затягується на кілька тижнів.

Шестирічна Софія потрапила до травматологічного відділення кілька днів тому. Замість того, щоб сповна насолоджуватись літнім відпочинком, дівчинка проводить увесь час у лікарняній палаті.

/Софія, пацієнтка травматологічного відділення ДМКЛ

- У мене ось тут перелом, я впала з грибка, каталася і впала.

- Ким хочеш бути, коли виростеш?

- Лікарем.

- Лікарем? Чому?

- Тому, що я люблю/

З любов'ю ставляться до своїх маленьких пацієнтів і медики. Говорять, хоч вони і бешкетники, але усі призначення лікарів виконують беззаперечно.

/Григорій Боскін, завідувач травматологічним відділенням ДМКЛ

Дещо структура змінилась, більше вуличних травм. Зазвичай це поверхневі травми. Діти звертаються до травмпункту, у нашій лікарні він працює цілодобово/

Щодня до травмпункту міської дитячої лікарні звертається у середньому 30 маленьких полтавців. Діти, які отримують більш серйозні травми, ніж порізи, забої або звичайні переломи, потрапляють до травматологічного відділення. Причини – у кожного різні.

/Ярослав, пацієнт травматологічного відділення ДМКЛ

- Заліз на дрова і ручку забив.

- Болить?

- Ага/

/Сергій, пацієнт травматологічного відділення ДМКЛ

- Їхав на мопеді і впав.

- Які прогнози лікарів?

- Хороші, вже можна ставати на ногу, пробувати ходити/

/Аліна, пацієнтка травматологічного відділення ДМКЛ

На велосипеді каталася і впала на камінець/

Більшість пацієнтів цього відділення – діти 6-14 років. Прийнято вважати, що рани у них загоюються швидше, ніж у дорослих. Проте лікарі запевняють: зараз все інакше. Це, пояснюють, пов'язано з екологією та харчуванням.

/Григорій Боскін, завідувач травматологічним відділенням ДМКЛ

Останнім часом ми відмічаємо подовження строків консолідації переломів, це пов'язано із екологічною ситуацією/

Впливає на міцність кісток і харчування, воно має бути збалансованим. Споживання газованих напоїв, говорять медики, слід обмежити, як і кількість візитів до закладів швидкого харчування. А ще необхідні помірні фізичні навантаження та увага батьків.

Стрічка новин