Першого серпня розпочалася Перша світова війна

До 100-річчя початку військових дій у духовно-культурному центрі Свято-Успенського кафедрального собору презентували виставку. Усі експонати – фотографії, монети, листівки, карти та документи – із колекцій полтавських збирачів старовини.

За різними підрахунками, під час Першої Світової війни загинуло від 400-т до 620 тисяч українців. Багатьох наших земляків, яких убили на війні, можна побачити на світлинах, які експонуються у духовно-культурному центрі Свято-Успенського кафедрального собору.

/Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору, співорганізатор виставки

Ті, хто сьогодні прийде на виставку, побачать одну із унікальних фотографій. Вона – в центрі зали. На ній полтавський єпископ у 1914 році благословляє полтавців і вони ідуть на війну/

Крім фотографій, на виставці «Велика війна» можна побачити документи, періодичні видання, поштові листівки, марки, відзнаки учасників бойових дій, монети окупаційного періоду. Усі ці речі належать до приватних колекцій Сергія Козлова, Віталія Мазура, Бориса Тристанова та Павла Рибака. Полтавці, які прийшли на виставку, проводять паралелі між подіями 100-річної давнини і сьогодення.

/Михайло Шлафер, художник-карикатурист

Потрібно на ній побувати кожному, щоб побачити, як і що було 100 років тому/

/Євген Оніщенко, відвідувач виставки

Ми тоді входили до складу Росії, тому повинні це пам'ятати, щоб не повторилося знову/

Матеріали виставки, говорять організатори, – німий докір сучасникам, заклик схаменутися, замислитися над тим, що історія повторюється і потрібно пам'ятати її уроки.

Стрічка новин