З 1 серпня Служба безпеки рекомендує українцям видаляти свої акаунти із російських соцмереж

Цього дня у Росії набирає чинності нове антитерористичне законодавство, за яким ФСБ має можливість отримувати практично всі особисті дані користувачів інтернет-ресурсів, які зареєстровані у федерації.

Близько 8 років полтавка Тетяна Вольховська – користувач однієї з російських мереж. Проте, зізнається, при реєстрації там детальної інформації про себе спеціально не залишала.

/Тетяна Вольховська, користувачка соціальних мереж

Не довіряємо російським соціальним мережам. Минулими вихідними з тим же «Контактом» були проблеми/

Утім не всі користувачі настільки обережні. Реєструючи власний акаунт, вони досить часто вказують свої особисті дані, забуваючи про поняття інформаційної безпеки. Причому як власної, так і всієї держави.

/Олег Пустовгар, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА

Це такий стан інформаційного простору, коли інтересам держави ніщо не загрожує. І важливим компонентом інформаційної безпеки є захист інформації в Інтернеті, зокрема електронній пошті/

А з 1 серпня користувачам російських соцмереж варто бути гранично обережними. Адже цього дня у Російській Федерації набирає чинності новий антитерористичний закон. Згідно із ним, спецслужби сусідньої країни мають можливість отримувати інформацію майже про всі особисті дані зареєстрованих юзерів.

/Олександр Кравченко, начальник сектору по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській області

Передбачається, що власники соцмереж, форумів, блогів, поштових сервісів будуть змушені надавати інформацію щодо користувачів, їхніх логінів, контактів, кількості повідомлень та їх адресатів/

До переліку соцмереж, реєстрація у яких не бажана, потрапили: «ВКонтакте», «Одноклассники», «Привет.ру», а також Яндекс, блоги Mail.ru, «Мой мир», «Мой круг» та інші.

/Бліци

- Будемо переходити на інші соціальні мережі, які відкриті: «Твіттер», наприклад

- Так, чисто «з принципу»

- Ні, не буду видаляти, там багато всього, стільки інформації, стільки друзів, не видалю

- Поки що я не видаляла, але зареєструвалася на українській соцмережі. Також заходжу туди, переписуюся з друзями, але там просто мало знайомих/

Щоправда, розповідає Олександр Кравченко, видалення акаунтів із соціальних мереж не дає повної гарантії захисту персональних даних. Адже вони залишаються на серверах компаній, які їх обслуговують. Тож заради особистої безпеки правоохоронці радять не виставляти в Інтернеті персональні дані, використовувати надійні паролі, та бути обережними у спілкування, особливо у нинішній час.

/Олександр Кравченко, начальник сектору по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській області

Не проводити спілкування у соцмережах щодо питань проведення АТО, переміщення військових, доставки вантажу, маршрутів, намірів доставки гуманітарного вантажу, осіб, які допомагають у проведенні антитерористичної операції/

До того ж останнім часом як альтернатива російським соціальним мережам почали з'являтися вітчизняні. Одна з них – «Друзі». Ця українська соцмережа на сьогодні вже налічує більше 200 тисяч користувачів.

Стрічка новин