У Полтаві відкрили тимчасовий меморіал Героям Майдану

Встановили його на місці, де у період Революції Гідності розташовувався намет активістів Євромайдану. Скільки коштів витратили на виготовлення пам'ятного знаку та яка доля чекає на нього, коли з'явиться стаціонарний монумент, – у нашому наступному сюжеті.

Наталія Талипова – активна учасниця Євромайдану у Києві та Полтаві. Активістка обурюється: довгий час питання із вшанування Небесної сотні залишалося на рівні розмов. Тож коли дізналася про можливість долучитися до увічнення пам'яті Героїв Майдану, взялася за створення ескізу.

/Наталія Талипова, авторка ескізу Тимчасового пам'ятного знаку Героям Майдану

У мене дуже багато знайомих серед Небесної сотні. П'ятьох осіб я знала особисто/

Місце для його встановлення довго не обирали. Одразу вирішили, що це буде площа, де відбувалися бурхливі події Революції Гідності.

/Юрій Кривошеєв, депутат Полтавської обласної ради

Тут була палатка, звідси виїжджали наші автобуси на захист достоїнства і честі України і кожного з нас/

Робота над підготовкою тимчасового меморіалу розпочалася навесні.

/Іван Минак, один із координаторів Штабу національного спротиву окупації України

Замість місяця зробили за три місяця – через об'єктивні причини. По-перше, затягнулося тому, що обирали сам проект, були протиріччя, були між собою суперечки. Але вже зробили і вважаємо, що непогано зробили/

Тимчасовий меморіал виготовлений зі стійких матеріалів, які адаптовані до будь-яких погодніх умов. Загалом на його встановлення, розповідають посадовці, витратили близько 8 тисяч гривень. Спільними зусиллями їх надали меценати та небайдужі полтавці. Не виключено, що цей тимчасовий меморіал залишиться на площі біля облдержадміністрації і після встановлення стаціонарного пам'ятника, місце для якого поки що залишається невідомим.

Стрічка новин