35-36 градусів тепла протримаються у Полтаві до середини серпня

Але синоптики говорять: людський організм відчуватиме набагато більшу температуру. До всього, сподіватись на дощі два наступних тижні не варто.

/Майя Петрівна

Відчуваю: і тиск, і вже вік.../

Якби не нагальні справи, зізнається Майя Петрівна, нізащо б не вийшла опівдні під палюче сонце.

/Майя Петрівна

Як рятуюся? Ось, парасольку взяла. Я таку світлу спеціально вибрала, щоб під кофтинку/

Плюс 34 у Полтаві – не межа. Синоптики говорять: зараз температура повітря в області – найвища в Україні. Тобто, на одному рівні з Одесою, Херсоном та Миколаєвом.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Однак надалі ми очікуємо і максимальні температури в затінку – 35-36 градусів тепла. Температура висока, з показником вище 30 градусів зберігатиметься приблизно до середини місяця/

Втім такі показники – це температура лише у тіні. Насправді ж людину на спеці можна порівняти з нагрітим на сонці предметом.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Температура землі у нас підвищується до 55 градусів, а ділянка, де є трава, – до 40. Це якраз та температура, яку відчуває тіло людини на сонці/

Чим вища температура навколишнього середовища, тим більша загроза отримати перегрівання організму, попереджають лікарі. Особливо, важкого ступеню.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Тому що температура підвищується за 40 градусів, тиск падає, серце починає працювати в незвичному режимі. Частота серцевих скорочень збільшується. Це може призвести до втрати свідомості, до судомних нападів/

Крім традиційних порад, як-то пити не менше трьох літрів негазованої води, не переїдати і носити легкий одяг, медики людям з надмірною вагою та схильним до серцево-судинних хвороб радять відкоригувати графік.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Активну частину свого життя підпорядковувати часовому простору і більше залишати активність на ранковий час чи вечірній. Вдень відпочивати в холодку або у приміщенні, яке пристосоване, чинити супровід спеці/

Наступного тижня синоптики прогнозують: крім підвищення температури збільшиться вологість повітря. Полтавцям таку погоду буде переносити важче.

Стрічка новин