Полтавський досвід замісної терапії – найкращий

На Полтавщині багато споживачів ін'єкційних наркотиків, хоча регіон і є лідером із запровадження прогресивних моделей надання медичної та соціальної допомоги даній категорії. Принаймні, так вважають представники місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні та Українського центру з контролю за соціально небезпечними хворобами. Вони приїхали до Полтави, щоб дізнатися, яким чином в області вдається реалізувати інтегровані послуги для цих категорій. Отриманою інформацією обіцяють поділитися з іншими регіонами.

Споживачі ін'єкційних наркотиків в Україні отримують замісну підтримуючу терапію. Це альтернатива вживання так званих «вуличних» наркотиків. Ін’єкційний наркотик замінюють спеціальним лікарським засобом, щоб перевести наркотичну залежність в контрольовану форму. Полтавщина – серед лідерів із запровадження прогресивних моделей надання медичної та соціальної допомоги наркозалежним, вважають фахівці Українського центру по контролю за соціально небезпечними хворобами.

/Наталія Нізова, директор Українського центру по контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України

Є дуже унікальний досвід, якого немає в жодному регіоні України. Ми сьогодні тут для конструктивного діалогу професіоналів, які є однією командою, незважаючи на те, що вони займають державні посади, або займаються громадською роботою. Треба вирішити, як забезпечити реалізацію програм, спрямованих на людей, які потребують допомоги/

Зазвичай споживачі ін'єкційних наркотиків є ВІЛ-інфікованими, хворіють на туберкульоз та гепатит, тож потрібний комплексний підхід до вирішення проблеми, говорять лікарі. В області, запевняють, відсоток людей, які отримують замісну терапію, вищий, ніж в середньому по Україні. Це заслуга медиків, неурядових організацій та державних органів влади, які співпрацюють у цьому напрямку вже кілька років.

/Чарльз Лерман, директор Департаменту охорони здоров'я місії USAID в Україні

Полтавська область – єдина в Україні, яка використовує обласний бюджет, щоб здійснювати закупівлю медикаментів для замісної терапії/

Незадовільною залишається ситуація в Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Харківській та Кіровоградській областях. Через анексію Криму, говорять медики, місцеві споживачі ін'єкційних наркотиків, які отримували замісну терапію, зараз позбавлені такого виду медичної допомоги, тож знову вживають опіати.

Стрічка новин