ЄС готовий надати на реалізацію заходів проекту 50 мільйонів євро

Частину цих коштів отримає і наша область, яка потрапила до п'ятірки регіонів, де реалізуватимуть проект технічної допомоги ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Поки що ж на Полтавщині формують стратегічні завдання та пріоритетні напрямки розвитку, вже визначили сильні і слабкі сторони, ризики і можливості регіону. Детальніше – у наступному сюжеті.

На Полтавщині розробляють стратегію регіонального розвитку регіону на період до 2020 року. Спершу фахівці визначали сильні і слабкі сторони, ризики і можливості регіону. Зараз завдання – сформувати стратегічні цілі. Лише після цього можна розпочати реалізацію проекту технічної допомоги Європейського Союзу.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

Все починається з проекту, спочатку потрібно оцінити, розробити це, визначити пріоритети головні, а вже потім – програму розвитку регіону/

Проект Євросоюзу відкриває нові можливості для 5-ти регіонів України, у яких реалізується. Сформувавши цілі і завдання, розподілять фінансовий ресурс.

/Юрій Третяк, заступник керівника групи експертів Проекту ЄС

План реалізації означає, що повинні бути виділені кошти, їх вже готовий надати Європейський Союз, це 50 мільйонів євро так званої бюджетної підтримки/

Експерти визначили сильні сторони Полтавщини. Область має потужний сільськогосподарський потенціал, поклади корисних копалин, розвинену харчову промисловість, нафтогазовий комплекс. Водночас, у нас зношена комунально-інженерна інфраструктура, погані дороги, високий рівень безробіття, а ще – недостатньо розвинений малий і середній бізнес та низький рівень запровадження енергоефективних технологій.

/Олександр Сергієнко, експерт Проекту ЄС

Наприклад, у нас є зменшення поставок енергоносіїв із Росії, це погана ситуація для України, але це підштовхує до реалізації енергоефективних технологій, можливість розпочати в області не тільки видобуток, а й переробку корисних копалин, які у в нашій області, але їх немає у Хмельницькій і Черкаській/

Щодо ризиків, то найбільше непокоїть політична нестабільність і військові дії на Сході України, наголошують експерти проекту. Крім цього, можливе погіршення демографічного становища, закриття ринків митного союзу для вітчизняних виробників, зростання кількості аварій комунальної інфраструктури через її зношеність. Багато з цих проблем і покликаний вирішити проект Євросоюзу.

Стрічка новин