Художник Едуард Трирог презентував полтавцям свої незвичайні роботи

Він був медиком, а став художником, писав картини на звичних матеріалах, а знайшов альтернативу – шпалери. Все це – про полтавця Едуарда Трирога. Напередодні свого 70-річчя митець влаштував своєрідний творчий звіт: презентував кілька десятків своїх робіт, створених за останні 20 років.

«Т3-простір» – таку назву отримала персональна виставка художника, яка відкрилася у Галереї мистецтв.

«Права півкуля мозку, яка відповідає за творчі здібності, почала по-справжньому працювати лише у другій половині життя, до цього користувався лівою» – жартує медик за освітою Едуард Трирог, який після багатьох років роботи за фахом серйозно захопився малюванням, закінчив курси художників-оформлювачів та пройшов навчання у студії графіка Форостецького.

/Едуард Трирог, автор виставки

Це мої певні настрої, роздуми про життя, роль художника, його місці у житті. Водночас, це пошуки свого місця, бо моє місце нікому не підійде: одному воно буде вузьким, другому – великим, а третьому – незручним. Мені ж підходить!/

Виставка Едуарда Трирога – ретроспективна і охоплює понад 20-річний період творчості художника, говорить директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова. На своїх полотнах автор зображує портрети та пейзажі, часто – на папері для загортання та шпалерах.

/Едуард Трирог, автор виставки

Мене цікавить папір не проклеєний, волокнистий, так як я працюю з м’якими матеріалами: вугіллям, крейдою, пастеллю. Ця волокнистість дорогого коштує, її не купиш, потрібно купувати папір і спеціально шліфувати його, але для чого це робити, якщо зворотній бік шпалер вже волохатий/

Друзі Едуарда Трирога радіють його творчим успіхам, говорять, це чи не перша виставка Едуарда Васильовича такого масштабу, до того ж, у кращій виставковій залі міста.

/Тамара Кулинич, товаришує з художником

Ми виросли на одній вулиці, сьогодні, подивившись картини, я багато що згадала (говорить зі сльозами на очах). Все те, що він пережив, він зображує на своїх глибоко філософських роботах/

Едуард Трирог певен: не існує некреативних ідей, технік та матеріалів, тож не потрібно боятися творчих експерементів. Малювати можна на чому завгодно, головне, робити це якісно.

Стрічка новин