Комунальні підприємства міста в умовах військових дій на території країни працюють у штатному режимі

Так «Полтававодоканал» продовжує забезпечувати полтавців якісною водою. Її перевіряють за 22-ма показниками: на вміст амонію, нітратів, заліза, хлоридів, фторидів тощо. Щодня фахівці підприємства беруть проби з водогону та міських колонок для відповідних досліджень.

Потрапити на стратегічні об'єкти «Водоканалу» та вчинити там протиправні дії, спрямовані на хімічне забруднення мережі міського водогону, неможливо, запевняють комунальники. Адже всі водозабори Полтави обладнані кнопками термінового виклику правоохоронців. Відтак вже за декілька хвилин після інциденту на місце події прибудуть озброєні представники служби охорони. Хімічний же аналіз полтавської води здійснюють згідно із затвердженим графіком. Він, зазначають на підприємстві, не змінюється навіть під час проведення Антитерористичної операції на території України. Паралельно з водогоном увага комунальників зосереджується і на перевірці колонок.

/Лариса Клименко, інженер-лаборант хімбаклабораторії КП «Полтававодоканал»

Є дворові, є вуличні, які ми перевіряємо щодня. Складений графік, який затверджений СЕС, і ми робимо відбір згідно з графіком. Також робимо відбір по скважинам, по машинним залам/

Якість води, яка витікає з колонок, контролює хіміко-бактеріологічна лабораторія комунального підприємства «Полтававодоканал». Її співробітники, розповідає Лариса Клименко, виїжджають за різними адресами й беруть воду на дослідження. Щоденний аналіз проводиться за трьома показниками: запах, колір та мутність води. Плюс бактеріологічні дослідження. Щотижня проводиться відбір проб води з п'яти водозаборів підприємства. А в осінньо-весняний період, згідно з Державними санітарними правилами та нормами, говорить спеціаліст, проводиться повний бактеріологічний аналіз води зі свердловин міста та області.

/Лариса Клименко, інженер-лаборант хімбаклабораторії КП «Полтававодоканал»

А коли повний, то йде аміак, нітрати, нітрити, фтор, мідь, залізо, марганець, кальцій. Всього 22 показники у нас/

В Полтаві нараховується 155 дворових та майже 380 колонок загального користування. Якість їх води – одна з найкращих в Україні, говорять комунальники. Адже джерело водопостачання – артезіанські води сеноман-нижньокрейдяного горизонту, який залягає на глибині до 800 метрів. На відміну від більшості міст України, де воду беруть переважно з поверхневих джерел, мешканцям Полтави пощастило пити артезіанську воду.

Стрічка новин