В обласному Центрі реабілітації дітей з ураженням нервової системи побоюються взимку залишитися без тепла

У холодний період заклад споживає близько 5 тисяч кубів газу за місяць. Через складну економічну ситуацію і невизначену ціну на паливо лікарі переживають, що діти будуть мерзнути.

Зоя Кулинич на двотижневий курс реабілітації щороку привозить дев'ятирічного сина. У нього – дитячий церебральний параліч.

/Зоя Кулинич, мама

Ми дуже давно тут, із трьох років/

Із хлопчиком працюють психологи, логопеди, масажисти.

Інтенсивне лікування дало значні результати. Навіть більше: мати розповідає: син просить привозити його до Центру частіше.

/Зоя Кулинич, мама

Дитина хоче їхати сюди, це дуже добре, коли дитина має бажання лікуватись. Завдяки масажу і спеціалістам моя дитина тут почала ходити/

Діти з діагнозом «ДЦП» у Центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи складають 33%, розповідає завідуючий закладом.

При нормі 20 пацієнтів тут зараз проходять реабілітацію 39 з невідворотніми ураженнями головного чи спинного мозку.

Головне, що непокоїть лікарів, – майбутній опалювальний сезон. Донині, говорить Анатолій Рудич, проблем із цим не було.

/Анатолій Рудич, завідуючий Центром реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи

Споживання газу буде 5 тисяч кубів на місяць у зимовий період. Ми ж не знаємо до сих пір, яка буде вартість кубометра і яке буде державне фінансування. У нас централізоване державне фінансування/

Своїми проблемами діляться з першим заступником губернатора Полтавської області Олегом Пругло.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Будемо думати про шляхи їх вирішення. Завжди можна знайти можливості: це організаційна робота, спонсори, держбюджет, якщо це дійсно необхідно/

Лікарі говорять про необхідність створення водолікування у Центрі. Це дозволить більш ефективно проводити реабілітацію, особливо дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Курс реабілітації, вважають фахівці, буде завершеним з медичної точки зору.

/Анатолій Рудич, завідуючий Центром реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи

Треба в цьому приміщенні на 3 поверхи зробити витяжку. І ванни, спеціальні ванни, бо діти – специфічні. Ванни десь 50-70 тисяч коштують, витяжка – 250 тисяч приблизно/

Всі пропозиції медики мають викласти чиновникам у письмовому зверненні. Далі можливість їх реалізації розглядатиме обласна влада.

Стрічка новин