Греки області засуджують російську агресію

99% громадських організацій нацменшин в області засуджують російську агресію по відношенню до України та в разі необхідності готові надати посильну допомогу переселенцям. Такі дані наводять фахівці Департаменту інформаційної діяльності облдержадміністрації. Проект «Єдина країна», започаткований останнім, підтримала й громадська організація греків Полтавщини «Грецька діаспора».

Згідно зі Всеукраїнським переписом населення 2001 року, в Полтавській області мешкало 197 осіб – греків за національністю. Офіційно зареєстровано дві грецьких громадських організації цих нацменшин – товариство «Аттіка» та обласна громадська організація «Грецька діаспора». Мета останньої – добровільне об'єднання громадян грецької національності. У часи, коли вся країна потребує підтримки, греки Полтавщини, говорить Світлана Ємець, її готові надати.

/Світлана Ємець, голова ГО греків «Грецька діаспора»

Кожен з нас допомагає тим, чим ми можемо. Але оскільки нас небагато, то, можливо, ми не є помітними, але ми – крапля в океані. І також головне – не слова, а дії, тому ми робимо все, що від нас залежить, щоб допомогти тим, хто потребує нашої допомоги, чи-то переселенці з Донбасу і Криму в Полтавській області, чи військові полтавці, чи взагалі військові українці в зоні АТО/

Хоч громадська організація «Грецька діаспора» – одна з найменш чисельних в області, спільне горе країни – агресія з боку Росії – не залишає їх осторонь проблеми. Найбільше земляків, запевняє голова громадської організації, проживає саме на Донбасі – понад 77 тисяч. Зараз вони переселяються в Харківську та Київську області, говорить Світлана Ємець. До їх організації за допомогою ніхто зі співвітчизників не звертався. Та надати її, запевняє, готові будь-якої миті.

Стрічка новин