В обласній бібліотеці вшанували пам'ять нашого земляка, скульптора Леоніда Позена

165 років минуло від Дня народження скульптора Леоніда Позена, який народився і тривалий час жив на Полтавщині. Леонід Володимирович відомий як автор бронзової статуї Івана Котляревського. Крім цього, він – автор пам'ятника Миколі Гоголю. В обласній бібліотеці провели зустріч, присвячену пам'яті Леоніда Позена.

Скульптор Леонід Позен, який 165 років тому народився у селі Оболонь на Полтавщині, прожив у Полтаві 15 років. Саме у нашому місті Леонід Володимирович, який працював слідчим, статським таємним радником та сенатором кримінального касаційного департаменту, почав копіювати фігури різних діячів, став ліпити з натури невеликі портрети друзів та робити складні композиції.

/Тетяна Місько, завідувачка відділом соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

За цей період він створив непересічні свої твори, так як товаришував із художниками Миколою Ярошенко, Грогорієм М'ясоєдовим і входив до товариства пересувних виставок, то створив портрети і М'ясоєдова, і Ярошенка/

Є Леонід Позен і автором пам'ятників Миколі Гоголю та Івану Котляревському у Полтаві. Гроші на пам'ятник Івану Петровичу збирали не лише у Полтавській губернії, а й в інших регіонах України, і навіть в Росії та Галичині. Позен відмовився від гонорару за виконання погруддя Котляревському і трьох горельєфів, на яких відтворив образи героїв «Енеїди», «Наталки Полтавки», «Москаля-Чарівника».

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею І.Котляревського

Леонід Позен був одружений з відомою полтавкою Марією Дейтріх. Він був домовласником, у районі теперішнього Березового гаю мав два будинки, на старих планах Полтави вони так і позначені: будинки Леоніда Позена/

Дружина Позена Марія Дейтріх походила із відомої у Полтаві родини, її мати упродовж 33 років очолювала Інститут шляхетних панянок.

Автором єдиного із збережених портретів Леоніда Позена є його сучасник художник Микола Ярошенко. Він зобразив скульптора за роботою (із пластом воску та різцем). Завдяки цій картині можна дізнатися, як виглядав скульптор. Могила Позена знаходиться у Санкт-Петербурзі. Після його смерті дружина передала скульптури й документи чоловіка Ленінградському та Полтавському художнім музеям.

Стрічка новин