Депутатський корпус Полтавської міської ради поповнився регіоналом та двома представниками об'єднання «Совісті України»

У повному складі міські обранці сьогодні ухвалили ряд питань чергової 43 сесії, серед яких – і резонансне – продаж земельної ділянки під приміщенням, що впритул межує із міською радою. Не обійшлося на засіданні і без «гарячих» обговорень. Про перебіг подій – у сюжеті наших кореспондентів.

Перед початком обговорення порядку денного чергової 43 сесії міської ради шостого скликання до депутатів та всіх присутніх звернувся учасник АТО, командир батайону «Мирний» Ілля Кива. Боєць, який лише на кілька днів покинув місце служби на Сході, приїхав до Полтави, щоб закликати депутатів виділити кошти із міського бюджету на підтримку полтавців, які нині перебувають в зоні антитерористичної операції.

/Ілля Кива, командир батальйону «Мирний»

Припиніть цей бардак! Сконцентруйтеся! Прийміть правильне рішення. Допоможіть воїнам хоча б достойно захистити і померти, тому що вони, коли туди приїжджають, не мають елементарного. Я не говорю про бронежилети, я говорю про труси/

Порадившись, депутати створили робочу групу, яку очолила секретар міської ради Оксана Деркачу. Останні протягом дня мають визначитись, що потрібно бійцям на Сході та скільки грошей на це треба виділити із міського бюджету. Розгляд відповідної програми включили до порядку денного 43 сесії та призначили на розгляд 23 липня.

Додати до обговорення пропонували й інший проект рішення – позбавити Іосифа Кобзона звання «Почесного громадянина Полтави».

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради

Враховуючи його антиукраїнські, і будь-які інші щодо України, Криму, діяльності військових, які зараз ведуть антитерористичну операцію, я вважаю, що даний громадянин не має права носити почесне звання Почесного громадянина міста Полтави/

Питання викликало гаряче обговорення. Олександр Мамай пропонував дочекатися, поки Кобзона позбавлять звання Народного артиста України на державному рівні, ряд депутатів – відкласти це питання до вирішення більш нагальних.

/Ліліана Бєлашова, депутат Полтавської міської ради

Їм купити тушонки, макаронів, води, таблетки, які дезінфікують ту воду, бо в неї кидають отруту, там страшні антисанітарні умови. А ви тут незрозуміло чим займаєтеся. Як вам не соромно? Кобзон вам!/

Зрештою, вирішили винести питання Кобзона на обговорення комісії та перейшли безпосередньо до порядку денного. Вперше у голосуванні цього дня взяли участь 3 новоспечених депутата Полтавської міської ради: Олексій Гончаров й Віра Остапенко від «Совісті України» та Ігор Чубар – Партія регіонів.

На сесії ухвалили ряд земельних питань. Серед інших – і досить резонансне – за 1 мільйон 200 тисяч гривень продали товариству з обмеженою відповідальністю землю по вулиці Фрунзе, 2, що впритул межує із міською радою для експлуатації та обслуговування адміністративно-офісних приміщень з підземним паркінгом.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

– Прийшла людина, хоче викупити за 1 млн. 200 тис. земельну ділянку.

– Це офіційно?

– Це офіційно.

– А скільки неофіційно?

(СМІХ)

– Для порівняння, Центральний ринок разом із площею перед ним – земельна ділянка продана за 8 млн. А це під об'єктом. Таких, вибачте, людей, можна сказать – дурачків – ще треба знайти, які хочуть викупляти земельну ділянку під своїм об'єктом. Під своїм!!!/

Орендувати землю у Полтаві деяким фізичним особам-підприємцям тепер теж – зась. Своїм рішенням депутати призупинили надання кількох дозволів на розміщення тимчасових споруд під ведення підприємницької діяльності.

/Вадим Вадімов, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК

Підстави такого рішення комісії є значна кількість тимчасових споруд, які, на жаль, це моя думка, не завжди створюють належний архітектурний вид, а навпаки/

Поступово, наголосив Вадим Вадімов, у Полтаві взагалі хочуть відійти від тимчасових кіосків та павільйонів на користь постійних споруд, які будуть вписуватися в архітектуру міста.

Стрічка новин