Перевізники міста до осені обіцяють не збільшувати проїзд у громадському транспорті

В Полтаві вартість проїзду збільшиться... до 3 гривень. Це погодило обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України. Але коли зростуть тарифи, поки що невідомо. Перевізники запевняють: у зв'язку зі складною ситуацією в державі до осені вартість проїзду точно збільшуватися не буде.

У Полтаві перевезення пасажирів здійснюють 19 підприємств-перевізників та фізичних осіб-підприємців на 59 маршрутах. У більшості вартість проїзду складає 2 гривні 50 копійок. Але такі тарифи, розповідають місцеві перевізники, не забезпечують підприємствам відшкодування витрат, що в результаті призводить до їх збитковості. Останнім часом зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, запчастин, шин, збільшився розмір податків. Відтак, судячи з поданих розрахунків, розповідає голова Полтавського відділення Антимонопольного комітету, їх структура погодила новий тариф у розмірі 3 гривні.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Я дав команду, і ми наклали на їх розрахунки попередні сьогоднішню вартість і паливно-мастильних матеріалів, і гуми, і акумуляторів, і заробітну плату і так далі. Чому я і говорив ще 3 місяці назад: підстави для зміни вартості проїзду вони є/

З цим категорично не згодні пасажири громадського транспорту. Говорять: для Полтави це надто багато.

/Бліци

- Занадто, дорого

- Комуналку заплати, їсти щось, і щодня проїхати туди й назад - 6 гривень. А приходиться їздити не один раз

- Дорого, по нинішніх зарплатах це дорого буде

- Виходячи з того, які заробітні плати в Полтаві, то я вважаю, що це буде дорого для Полтави за проїзд

- Дорого, звичайно, і 2,5 дорого/

Враховуючи ці зауваження та складну ситуацію в країні, зазначають перевізники, вони в найближчий час не планують збільшувати тарифи на проїзд. Хоча вже 15% пасажирів пересіли з автобусів у тролейбуси.

/Валерій Задоя, перевізник

Ми поки не збираємося піднімати 3 гривні. До осені намагаємося втримувати цей тариф, щоб для полтавців, так як і самі мешканці міста, ми будемо підтримувати до кінця/

Щоб знайти порузуміння між пасажирами та перевізниками, запевняють фахівці, необхідно дійти певного консенсусу. Варіанти є різні. Головне, щоб міська влада пішла їм назустріч.

/Оксана Андрієвська, перевізник

Коротший маршрут нехай коштує дешевше. Довший - нехай коштує дорожче. Я думаю, що компроміс буде знайдено. Або це буде єдиний тариф на всю Полтаву, або можна знайти компроміс. Але без підняття тарифу пасажирські перевезенння не виживуть/

Крім цього, зазначає голова Полтавського відділення Антимонопольного комітету Володимир Оніщенко, місцевим перевізникам необхідно ще й навести порядок у кількості транспортних засобів на маршрутах.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Полтаві необхідно розробити абсолютно розумні маршрути, щоб вони не накладалися, щоб автобуси не ганяли по місту, щоб вихватити пасажира. Тоді ми збільшуємо пасажиропотік і, безумовно, піднімається економічна складова в частині прибутковості/

Поки що ж проект рішення про збільшення тарифів до 3 гривень пройшов процедуру оприлюднення і всі охочі можуть з ним ознайомитися на сайті міської ради. Приймає рішення виконавчий комітет. Але коли це станеться, невідомо, адже до цього повинні зібратися депутатські комісії для відповідного обговорення. Коли ж вони зберуться і погодять документ – точна дата не називається. Це може статися і найближчими днями, і через тиждень, і пізніше – пояснюють фахівці прес-служби міської ради. Відтак і перевізникам, і пасажирам залишається просто чекати.

Стрічка новин